K októbrovému členovi mesiaca sme pristupovali so všetkou vážnosťou. Teda nieže by sme tých predchádzajúcich nebrali vážne, no ten aktuálny je prvým, ktorý sa priznal k tomu, že počúva vážnu hudbu a vážnosť je preto viac ako nutná. S rovnakou vážnosťou totiž aj on pristupuje k svojmu povolaniu, ktoré si vyžaduje precíznosť a pevnú ruku. V jeho prípade obzvlášť, keďže je asi jediný švec, ktorý sa rozhodol byť stolárom a tiež jediný motokárový pretekár, ktorý sa rozhodol byť crossfiterom. V tomto prípade je však za jeho rozhodnutím čosi viac, splnenie cieľa a sna a my sme veľmi radi, že mu k nemu môžeme dopomôcť, pretože trpezlivosť a odhodlanie Mirovi, októbrovému MoM, rozhodne nechýbajú. Viac si už však o ňom a jeho cieľoch prečítajte v nasledujúcich riadkoch…

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, v prvom rade sa chcem poďakovať za „titul“ Member of the month v Protone. Ani vo sne by mi nenapadlo, že ním raz budem ja. Volám sa Miro, mám 34 rokov a pochádzam z Rybníka, okres Levice. Som rozvedený a mám 14-ročnú, o pár dní 15-ročnú úžasnú dcérku. Som asi jediný medzi vami, ktorý nepracuje v kancelárii (obdivujem Vás, ja osobne by som to nevydržal). Ja som nikdy nebol na učenie, a tak som len obyčajný stolár. Svoju robotu ale vždy odvediem na 1000 %, tak aby bol zákazník spokojný. A aby som sa nemusel za svoju robotu hanbiť, som veľký pedant. Mám rád prechádzky v lese a sem-tam si zajazdím na motokáre. Viac info Vám radšej prezradím osobne.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Dlhší čas som sa pokúšal chodiť na teakwondo, ale vždy po jednom mesiaci cvičenia som bol ďalšie 3 doma, kvôli problémom s kolenom. Je to pekný šport, ale musel som prestať. A samozrejme motokáry, tie sú mojou drogou, závislosťou a chorobou už 10 rokov?.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ku CrossFitu som sa dostal úplne náhodou. Išli sme s kamošom z jednej výstavy nábytku (ktorá bola úplne o ničom, v Ikei majú lepšie kusy nábytku ?), a spýtal sa ma či by som nechcel začať chodiť na CrossFit s ním. On do Protonu už niekedy chodil a celkom ma to zaujalo, a tak som dal nahovoriť (kamarát to nakoniec vzdal).

Prečo práve CrossFit Proton?

Ako som spomenul, na odporúčanie kamaráta.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Je to asi začiatok Basic kurzu, na ten nezabudnem nikdy. Mal som takú svalovicu, že som sa zopárkrát poskladal ako krepový papier.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Nemám konkrétny obľúbený cvik. Tréning si nevyberám podľa toho čo obsahuje, ale idem rad za radom. Teším sa na každý jeden. Ale to čo nemusím sú angličáky a pekelný stroj AirBike… Ale na tréning idem aj keď sú jeho súčasťou a snažím sa ísť naplno.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

CrossFit Proton mi zmenil život od základov. Keď som začínal cvičiť, bol som úplne na dne, čo sa týka fyzickej aj psychickej kondície. Bolo to po vytvorení slovenského rekordu v súvislej jazde na motokáre. Odjazdil som asi iba polovičku z plánovanej jazdy. Dlho som mal výčitky, že som to nedal celé, nevedel som si to odpustiť. Ale ako pribúdal jeden tréning za druhým, uvedomil som si, že som dal do toho maximum. Rekord som začínal jazdiť pravdepodobne s narazenými alebo zlomenými rebrami. Ťažko povedať ako to naozaj bolo. K doktorovi som išiel až o jeden mesiac neskôr. Proton mi navrátil úctu k sebe samému. Palo mi ukázal ako sa mám stravovať, čo mi tiež dosť pomohlo. CrossFit odporúčam každému.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Čo sa týka cieľov v gyme – zvládnuť prvý workout Rx, a venovať sa CrosFitu naďalej. A mimo gymu, na budúci rok plánujem vytvoriť ďalší slovenský aj svetový rekord v najdlhšej jazde na motokáre. Bude to 1000 míľ a čas jazdy bude zhruba 54 hodín. A spravil som svoje najlepšie rozhodnutie, že som sa zveril do rúk odborníkom v Protone. Podám nadľudský výkon a Proton bude pri tom.

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

To že som málovravný, ste si už asi všimli. Ale čo o mne neviete je, že rád počúvam vážnu hudbu. A na záver ešte dodám, že ak má niekto chuť na race taxi na motokáre, nech sa mi ozve.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?