Je našou žijúcou legendou, no aj napriek stovkám absolvovaných tréningov je stelesnením skromnosti. Vždy pozitívne naladený, občas na nejaký čas nezvestný, no CrossFitu stále oddaný. V Protone je s nami už roky rokov a keď sa náhodou niekoľko dní neukáže, všetci si to všimneme a pýtame sa: „kde je Marek?“
Pýtate sa, kto je Marek?! Predsa ten, ktorý dodáva každému tréningu, ktorého sa zúčastní, dobrú náladu a pozitívnu energiu. Chcete o ňom vedieť viac?! Čítajte ďalej…

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, som Marek. Bratislavčanom som celých svojich 36 rokov. Keď práve necvičím, myslím na to kedy pôjdem cvičiť, samozrejme okrem iných vecí. Príjem si zabezpečujem z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti, ale kľudne to môžeme nazvať aj sťahovacími službami. Ostatný čas po práci a cvičení, rád venujem partnerke a nášmu psíkovi, poprípade sebe. Viete sebarealizácia: hudba, film, kniha a samozrejme kamoši a pivo.:D

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Nie na úplne pravidelnej báze, či s tréningovým procesom. Od 15tich rokov som sa hýbal vždy, keď sa naskytla príležitosť. Počas základnej školy som skúsil karate, vodné pólo, judo, potápanie. No a od tých 15tich do 28mich s kamarátmi futbal, volejbal, kruhový tréning. Veľmi rád a často som chodil plávať.

Prečo si začal s CrossFitom?

O CrossFite som sa dozvedel od kamaráta Simona, ktorého týmto pozdravujem. V tom čase trénoval spolu s Palom a Tinou, v týchto časoch už nefungujúcom gyme. Prezradil mi, že si otvárajú vlastný gym a aby som prišiel. Spracovával som to dva týždne, a o ďalšie dva týždne som prišiel na basic kurz. Čo Vám poviem, ostal som. Chcel a chcem sa hýbať, takže preto.

Prečo práve CrossFit Proton?

Otázka na osobu pokladajúcu otázku: „Bola lepšia možnosť?!”

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Moja odpoveď sa nezaobíde už bez zaužívaného klišé, takže určite to budú veci a momenty s „tenkrát po prvé“ ako double undre, chest to bar zhyby, bar muscle up, ring muscle up, nejaké tie maximálky. No mne sa pri spojení mojej osoby a CrossFitu v mysli vynorí svalovica zo skúšobného tréningu, kedy mi CrossFit učaroval. Ďalej určite musím spomenúť Tininu radosť z toho, keď som spravil prvý ring muscle up, podľa mňa sa tešila viac ako ja. A za druhé, je Palova dôvera, keď on skôr vedel ako ja, že na power clean dám 85kg.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

To je ťažká otázka, nakoľko si myslím, že pri pohľade na WOD na tabuli ofrflem každý pohyb, i keď mi vo svojej podstate žiaden nevadí, ani asi žiaden nepreferujem, no skôr neobľubujem tréning na 1RM, alebo ťažké opakovania.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Určite áno. Stal sa jeho súčasťou. Kým budem môcť, dovtedy sa mu chcem venovať. Rozhodne som sa naučil niečo o ľudskom tele, stravovaní, určite aj o sebe samom. V neposlednom rade to bude zlepšenie fyzickej zdatnosti.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

V rámci gymu si vravím, že keď dám 100kg na snatch, skončím s CrossFitom. :D Takže teraz viem a viete, že tak skoro neskončím. :D Som rád tam, kde som a niektoré veci chcú čas a vynaložené úsilie, takže sa budem usilovať o to, aby som sa na ceste k cieľu zlepšil vo svojich schopnostiach. Mimo gym si myslím, že som rozmaznaný a cieľavedomosť mi chýba. Vstávam s pocitom dobrého dňa predo mnou, a cieľom je na konci dňa s tým pocitom zaspávať. A to mi akosi stačí. :)

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Hudba musí byť hlasná, v niektorých prípadoch to proste musí revať z reproduktorov. A áno som ten typ, ktorý ju pri cúvaní stlmí, aby lepšie videl. :D Za volantom som fakt hulvát. Mam strach z výšok. Kričím zo spánku.

Chceš niečo dodať na záver?!

To čo robíte ma baví, takže prosím pokračujte. Vy ostatní sa ľúbte a prosperujte. Neovplyvňujte sa zlou energiou a viac sa smejte. Ďakujem, že všetci v gyme ste súčasťou môjho života a za Váš čas pri týchto riadkoch.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?