Vždy keď príde na tréning, do gymu vstúpi najprv jej úsmev a potom ona. A je úplne jedno, či má dobrý alebo zlý deň, gym je jednoducho pre ňu miestom, kde dokáže zabudnúť na všetko a možno aj všetkých, minimálne na hodinu. Jej optimizmus je vysoko nákazlivý a veľmi rýchlo sa prenáša aj na ostatných, takže sme vždy veľmi radi, keď dostane doma priepustku a môže k nám zavítať. A hoci, ako sa ma tvrdí, je pre ňu ťažké sa pre niečo absolútne nadchnúť, CrossFit je pre ňu dokonalou psychohygienou a aj vďaka nemu je Mery naozaj „merry“. My dúfame, že jej aspoň to momentálne nadšenie vydrží čo najdlhšie, a že jej na revanš pomôžeme zvládnuť jej prvý OPEN, ktorý bude pre ňu snáď silnou motiváciou do ďalších tréningov.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Mery (nie Majka) mám 33 rokov, jedno malé a jedno velké dieťatko a ešte mačku Lunu. Pochádzam z Košíc. V Bratislave som sa úplnou náhodou ocitla v roku 2013. Pracujem čerstvo na marketingovom oddelení pre korporátnu spoločnosť. Predtým som pracovala ako technický dozor na stavbe pre optické siete, a ešte predtým som si chcela otvoriť kaviareň. No človek mieni a „lajf“ mení. Baví ma naozaj všetko, no nič poriadne. Sú to prevažne kreatívne aktivity. Rada maľujem, čarbem si v PC a tvárim sa, že vytvarám niečo veľkolepé. Rada cestujem (ale to asi my všetci), som 10 rokov vegetariánkou, snažím sa žiť zdravo, otužujem a hlavne sa rada hýbem!

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Cviciť som začala na strednej škole po niekoľkých negatívnych feadbackoch na moju postavu od môjho prvého frajera. Čo s odstupom času znie smiešne, ale vďačím mu za to, že som sa začala hýbať. Bola to hlavne posilňovňa. Jedno obdobie som dosť behávala (bez dozoru a bez rozumu), dala som polmaratón a stačilo.

Prečo si začala s CrossFitom?

Chcela som zdielať nejakú pohybovú aktivitu s mojím vtedy ešte priateľom (teraz už manželom) Marekom, na ktorého som mala negativné feadbacky zas ja a CrossFit bol v tom období dosť v kurze. Chceli sme sa hecnúť do niečoho náročnejšieho, keďže nás cvičenie v posilňovni už veľmi nemotivovalo. Či sme sa hecli, to už nie je potrebné komentovať. :)

Prečo práve CrossFit Proton?

Proton nám bol najbližšie, to bol prvý dôvod prečo a myslím, že ma webová stránka oslovila najviac zo všetkých. A tak sme začali…ešte v starom gyme.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Member Of The Month (po všetkých tých rokoch) na to budem ešte dlho spomínať. :) Posledné mesiace sa mi naozaj dobre cvičí. Konečne som rozskákala svoje double undre, vymenila zelenú gumu za fialovú/čiernu a zvažujem, že si dovolím viac tréningov do týždňa, keď dostanem doma priepustku.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Všetko čo je na hrazde, na kruhoch (aj keď z toho rúčky bolia) to je to moje. A čomu sa rada vyhnem, to sú „heavy days“ a špeciálne thrustre, OHS… celkovo sa mi ťažká činka v akejkoľvek pozícii nepáči. Tá nech pekne ostane zakvačená v stojane!

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Je to najlepšia psychohygiena, ktorú momentálne mám. Zacvičím si a svet je opäť krásny.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Dať svoj prvý Open a vydržať pri cvičení čo najdlhšie. Vychovať malé (aj veľké) dieťatko ako slušného človeka.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Robím akupunktúru, veštím z kariet (nie kreditných, to robí môj muž) a hviezd. Hrala som divadlo a mala aj jeden spevácky koncert, ale veľmi sa to nechytilo, neviem prečo. :)

Chceš niečo dodať na záver?!

Ďakujem za priestor pre moju CrossFitovú maličkosť, ďakujem trénerom za ich starostlivosť a trpezlivosť. Ešte vďaka Vám, ak ste to dočítali až sem. Vidíme sa na tréningu!

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?