September je najkrajší mesiac v roku, o tom niet pochýb. To či je aj septembrový MoM najkrajší zo všetkých nech posúdi každý sám. Rozhodne však patrí medzi najvytrvalejších, pretože od lásky k športu ho neodradili ani viacnásobné operácie kolien. Tú poslednú absolvoval dokonca tento rok, no ani tá ho nedonútila na CrossFit a ostatné športy zanevrieť. Vzdať sa je ľahké, no Marcelova trpezlivosť a odhodlanie mu v tom jednoducho nedovolili a on ide tvrdohlavo za svojím cieľom, dokončiť Open 2020. Prvý krok má úspešne za sebou a sme veľmi radi, že sme mu s ním mohli pomôcť a ešte radšej, že je našim členom. Viac sa o Marcelovi dočítate v jeho odpovediach…

Povedz nám niečo o sebe.

Mám 48 rokov, som rozvedený a mám jednu dospelú dcéru ,ktorá momentále študuje jazyky v Bruseli vo štvrtom ročníku na vysokej škole. Pracujem v telekomunikačnej firme na pozícií „fleet administrátor“ a zodpovedám za 260 motorových vozidiel na celom Slovensku.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Športu sa venujem celý život, od 7 rokov som začal hrávať hokej a držalo ma to až do 23 rokov. Potom už len partičkový hokej, tenis, posilka a bicykel. S rodinou turistika.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ku CrossFitu som sa dostal cez kamaráta po dvoch rokoch skoro nič nerobenia.A prečo CrossFit? Je to veľa športov v jednom, a ja šport milujem.

Prečo práve CrossFit Proton?

CrossFit Proton preto, lebo som poznal Pala a Miša z pôsobenia v gyme ,kde som začínal, a poznal som ich sto percentný prístup k tréningom ako aj k nám cvičencom.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Neviem či bol významný, ale určite ho mám v pamäti dodnes, bol to môj prvý crossfitový tréning…po 15 minútovej rozcvičke som bol „KO“.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Najobľubenejší pohyb kliky v stojke a najmenej obľúbený výskoky na box.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

To že cvičim CrossFit mi pomohlo zdravotne (nemyslím tým moje kolená:)), zlepšila sa mi kondička, ktorú využívam hlavne na bicykli. Celkovo sa cítim lepšie ako v čase, keď som cvičeniu neprikladal veľký význam.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Môj ciel je momentálne zúčastniť sa a dokončiť Open, a hlavne podať tam čo najlepšie výkony.

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Mám trénerský kurz tenisu a hokeja, dokonca som štyri roky trénoval chlapcov prípravky Slovana Bratislava.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?