Diana je závislá, a priznala sa k tomu úplne dobrovoľne!
Vašu pozornosť sme upútali, a teraz si môžete v pokoji prečítať ako to s Dianinou závislosťou na CrossFite naozaj je :). Preskákala si mnohými aktivitami až kým nezakotvila v Protone, a nás nesmierne teší, že sme jej túto závislosť pomohli vybudovať. Budeme robiť všetko pre to, aby jej vydržala čo najdlhšie!

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Diana. Mám 25 rokov. Pochádzam zo stredného Slovenska, konkrétne z Novej Bane. Minulý rok som zoštátnicovala v odbore Kvantitatívne metódy v ekonómii na VŠ v Nitre. Už rok a pol žijem a pracujem v Bratislave. Moja prvá a stále súčasná práca je v J&T Banke na oddelení reportingu. Keď nie som v práci ani na CrossFite, rada čítam, pozriem si film alebo zájdem na dobré jedlo. Milujem prírodu, turistiku, bicykel alebo korčule.

Venovala si sa nejakej aktivite predtým ako si začala cvičiť u nás?

V detstve som skúsila tanec, najskôr vo folklórnom súbore a neskôr moderné tance. Okrem naozaj rekreačnej cyklistiky, korčuľovania a neskôr niekoľkých skupinových cvičení (od jogy, pilates, zumby, cez kruhový tréning až po niečo ako CrossFit), pri ktorých som nikdy dlho nevydržala som sa nevenovala ničomu. Posledných pár rokov, pred Protonom som sa nevenovala takmer žiadnej aktivite, bolo to naozaj skôr výnimočne.

Prečo si začala s CrossFitom?

Posledné roky na VŠ som, čo sa týka pohybu, nerobila takmer nič. Väčšinu času som trávila nad knihami, v práci, a ani moje voľnočasové aktivity neboli veľmi pohybovo náročné. Začalo sa to okrem mojej postavy prejavovať aj na zdraví ako fyzickom tak psychickom. Odkedy som sa presťahovala do BA, rozmýšľala som nad nejakým druhom pohybu. Keď som ukončila VŠ, mala som viac voľného času a keďže som sa už nemala na čo vyhovoriť, rozhodla som sa niečo si naozaj nájsť. Na podobné tréningy som chodila už dávnejšie, veľmi mi to vyhovovalo a bavilo ma to, hľadala som preto konkrétne CrossFitový gym. Teda myslela som si, že som chodila na CrossFit, ale až v Protone som zistila čo to naozaj znamená.

Prečo práve CrossFit Proton?

Ako som spomínala, hľadala som si CrossFit. Zamerala som sa na gymy blízko miesta kde bývam a najbližšie bol Proton. Zaujala ma pekne spracovaná stránka aj recenzie na sociálnych sieťach, dlho som neváhala a takmer hneď som sa prihlásila. Aj s odstupom času viem, že to bolo to najlepšie rozhodnutie a Proton odporúčam naozaj všetkým. Už od úvodnej konzultácie, cez Basics, až k samotnému začleneniu do normálnych tréningov bolo všetko na veľmi vysokej úrovni. Prístup trénerov aj systém vedenia tréningov bol naozaj profesionálny. Parádna atmosféra na každom tréningu ma len utvrdili v tom, že som si vybrala dobre a nemám dôvod hľadať niečo iné. Rovnako musím vyzdvihnúť obdobie počas Korony. Celý tým Protonu ukázal, že sú to naozaj profesionáli a celý čas nás prostredníctvom WODov na doma, skvelých komentárov od Miša a livestreamov motivovali aj tejto neľahkej situácii, kedy musel byť gym zatvorený.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Ťažko sa mi hľadajú konkrétne momenty, pretože na sebe stále pozorujem postupný progres, čo ma veľmi teší a motivuje. Ale za najvýznamnejší moment považujem ten, keď som si na CrossFite vybudovala doslova závislosť. Prišlo to celkom skoro a odvtedy sa teším na každý jeden tréning, nech už obsahuje čokoľvek. S tým samozrejme prišiel prechod na zmluvu s neobmedzeným vstupom. Ďalšia skvelá skúsenosť bolo ísť prvýkrát, aj keď kvôli Covid-19 v trošku iných podmienkach ako je zvykom, Murpha.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Medzi tie menej obľúbené patrí asi celkovo gymnastika, s ktorou stále bojujem a ešte veľmi dlho budem. Tiež som sa ešte neskamarátila s DU. Ale viem, že presne na týchto pohyboch musím zapracovať. Zo začiatku som nemala rada ani beh, ale čím viac behám, tým viac som si ho obľúbila. Úplne najobľúbenejšie sú všetky druhy drepov. Okrem toho milujem všetky workouty, na ktorých sa „úplne zničím“, všetci spadneme na zem a lapáme po dychu.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

O tom, že mi CrossFit priniesol veľa benefitov týkajúcich sa zdravia, sily, kondičky, mobility, vytrvalosti atď. nemusím ani hovoriť. Okrem toho mám oveľa viac energie a hlavne to ovplyvňuje aj mentálne zdravie. Na tréningu si vždy „vyvetrám hlavu“, a bez ohľadu na to v akej nálade tam prídem, vždy odchádzam plná energie a výborne naladená.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Hlavný cieľ, nájsť si aktivitu, pri ktorej vydržím, a ktorá ma bude naozaj baviť som si už splnila. Čo sa týka konkrétnych pohybov mám cieľov viac ako dosť, keďže takmer vo všetkom mám priestor na zlepšovanie. Jedným z mojich cieľov bolo tento rok sa zúčastniť OPENu, som zvedavá ako to v Protone vymyslíte.

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Keď ste sa dočítali až sem, viete toho o mne už celkom dosť. Ale ak by vás ešte niečo zaujímalo určite sa ma na to môžete kedykoľvek opýtať v gyme.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?