Na prvý pohľad nenápadná, tichá, no vždy usmiata. Jej prvé crossfitové kroky boli, asi ako u väčšiny ľudí, nesmelé a opatrné, no dnes sú tréningy v Protone jej každodenným chlebom, ktorý dokáže nasýtiť jej túžbu po neustálom napredovaní a zdravšom, kvalitnejšom živote. Od problémov s chrbtom sa dopracovala k 60 kilovému deadliftu a radosti z bezbolestného pohybu. Na každom tréningu z nej vyžaruje pokoj a pozitívna energia, a my sme veľmi radi, že Vám Helen, ako ju u nás familiárne voláme, môžeme predstaviť bližšie, pretože je pre všetkých rozhodne veľkou inšpiráciou.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Helena a mám 45 rokov. Som rodáčka z Nitry. V Bratislave žijem od svojich 19-tich rokov. Vyštudovala som bankovníctvo, ale vietor ma zavial do oblasti podnikového manažmentu a účtovníctva. V súčasnosti pracujem ako ekonóm v jednej architektonickej firme.
Popri práci ekonóma som niekoľko rokov učila na strednej škole účtovníctvo a súčasne lektorsky viedla kurzy účtovníctva.

Venovala si sa nejakej aktivite predtým ako si začala cvičiť u nás?

Úprimne, čo sa týka mojej predošlej fyzickej aktivity, nebola to žiadna sláva, keďže som pracovala na viacerých frontoch, toho času bolo žalostne málo, ale aby moje telo úplne „nezvädlo“, venovala som sa asi 4 roky spinningu. Zdravotné dôvody ma dohnali k cvičeniu pilatesu, v ktorom stále pokračujem už takmer 5.rok, a sporadicky chodím na cvičenie bosu.

Prečo si začala s CrossFitom?

Hľadala som nejaké komplexnejšie cvičenie, ktoré by bolo zamerané na kondíciu, silu, mobilitu a na internete som sa dočítala o CrossFite.
Čo ma ale skutočne oslovilo na CrossFite je rôznorodosť každého tréningu, variabilita pohybov a hlavne individuálny prístup (i napriek tomu, že ide o skupinové cvičenie), a to všetko pod odborným okom trénera.

Prečo práve CrossFit Proton?

Hľadala som cvičenie v blízkosti mojej práce a na nete som našla CrossFit Proton. Podrobne som si prezrela webku Protonu, dohodla som si skúšobnú hodinu a tak nejak to začalo. Hľadala som gym, ktorý by mi vyhovoval obsahovou náplňou tréningov, prístupom trénerov, a hlavne kde vydržím dlhšiu dobu a nebudem sa po mesiaci pohrávať s myšlienkou na zmenu.
Našla som gym, ktorý je z môjho pohľadu určitým zhlukom viacerých pozitívnych premenných počnúc trénermi, vybavením, službami, rôznymi challengami, aktivitami, v otázke zdravého stravovania až po Michalove umelecké prejavy na FB, či jeho humor, toto všetko dáva tomuto miestu jedinečnú atmosféru.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?!

Fyzicky a rozhodne aj mentálne. Pred cvičením crossfitu som značne trpela bolesťami a častým seknutím krížov, čo je nateraz už minulosťou, takže zdravotný benefit jednoznačne. Dokážem vykonávať aj fyzicky náročnejšie práce, čo predtým bez ujmy na zdraví nebolo možné. Taktiež „nutrition challenge“, ktorá do určitej miery zmenila moje stravovacie návyky. Okrem toho mám oveľa viac energie, som pokojnejšia, viem sa lepšie koncentrovať…

Významný moment Tvojej CF kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?!

Keď som zdvihla deadliftom 60 kg, tak to bol pre mňa krásny moment, alebo keď som urobila 50 sit up-ov bez pauzy, teším sa akémukoľvek progresu na hrazde, alebo zlepšeniu techniky s činkami. Významným momentom bola pre mňa i zmena členstva na neobmedzený počet vstupov, začala som chodiť do gymu takmer každý deň a uvedomila som si, že sa vlastne teším na každý jeden tréning.

Do akej miery ovplyvnil Covid a opatrenia s ním súvisiace Tvoj život, prácu, dennú rutinu?!

Covid opatrenia mi zasiahli hlavne do môjho súkromného života, človek je tvor spoločenský, takže nemožnosť sa stretávať, kultúrne žiť, skupinovo cvičiť, to myslím zamávalo s každým. Výborný manažment zo strany Protonu a všetky aktivity, ktoré robil celý Proton team práve v tomto neľahkom období pre svojich členov, boli pre mňa až neuveriteľné. Home WODs boli jednoznačne veľkou pridanou hodnotou.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Veľkou výzvou sú pre mňa double undre, chcela by som výraznejšie zlepšiť ohybnosť celého tela, keďže od toho závisia moje front, back, overhead squaty, s ktorými stále bojujem, taktiež gymnastické cviky, s ktorými sa zatiaľ až tak nekamarátim….no a takto by som vedela ešte dlho pokračovať…

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme?!

Mám rada jazz, rekreačné bicyklovanie a cestovanie.

Čokoľvek, čo by si chcela dodať?!

Ďakujem za atmosféru, ktorú vytvárate.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?