Psychologička, lektorka, koučka, blogerka, mama, crossfitterka, vegánka, ktorá miluje tetovania, no ešte viac svojho Vincenta a Peca. Ak ju aspoň trochu poznáte, pravdepodobne podľa predchádzajúcej vety viete o kom je reč. Možno ale neviete, že meno Dáša je v skutočnosti alteregom. Ak sa chcete dozvedieť jej skutočné meno, okrem iného, tak čítajte ďalej. My Dáši a jej rodinke prajeme hlavne veľa zdravia a mnoho tímových workoutov, za nejakých pár rokov možno aj v trojici.

Povedz nám niečo o sebe.

Aktuálne takmer všetku moju pozornosť venujem Vincentovi, ktorý má teraz 5 mesiacov. Predtým som pracovala ako lektorka a koučka. No nie športová koučka. Študovala som psychológiu a koučing je technika na individuálny rozvoj. Občas sa mi aj teraz podarí zakoučovať si a okrem toho som si vymyslela nový projekt. Natáčame s kamoškou prvé diely takého mamičkovského podcastu. Viacerí ma možno poznajú aj z Instagramu, kde som tiež ako Dašisko. No väčšina asi nevie, že to nie je moje ozajstné meno. Volám sa v skutočnosti Ivona a mám 32 rokov :).

Venovala si sa nejakej aktivite predtým ako si začala cvičiť u nás?

Svoju športovú kariéru som začala ako volejbalistka, no zranenie, nezhody s trénerom a puberta…Zvyšok gympla som už viacmenej len fajčila a pila. Toto temné obdobie :D som občas pretkávala nejakým smutným aerobicom a skúsila som aj jumping a zumbu, oooch. Neskôr som sa už tak pravidelnejšie začala venovať thajskému boxu a popritom som chodila na také funkčné tréningy k Milošovi Janišikovi.

Prečo si začala s CrossFitom?

Práve cez tie funkčné tréningy. Nechcelo sa mi už dochádzať do Mlynskej, a tak som si povedala, že poskúšam crossfitové gymy v Bratislave. Po prvých skúsenostiach som sa na to skoro vykašľala, to bol otras, ale našťastie som dala šancu aj Protonu.

Prečo práve CrossFit Proton?

Pamätám si, ako ma zaujala už stránka. Neviem, čo tam bolo, ale tešila som sa a mala som nádej, že to nebude taký hrozný zážitok, ako tie predošlé. Už to, že existoval basic bol veľký rozdiel. Došli sme aj s kamoškou Bašou a ja som nakoniec zostala…už je to 5 rokov. Rada skúšam aj iné gymy, keď cestujem, ale stále sa len utvrdzujem v tom, že Proton bolo to najlepšie rozhodnutie.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Pamätám si môj prvý Open wod, prvý chest-to-bar, aj ako som Sašu predbehla v jednom workoute :), ale najvýznamnejší moment bol pre mňa, keď som prvýkrát tehotná nedokončila workout a povedala, som si, že 9 kôl stačilo, 10. mi teraz netreba. Vtedy som si uvedomila, že skutočne poznám svoje telo a jeho hranice. Vnímam to ako veľkú moc, ktorú som vďaka rokom v crossfite získala.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Mám rada box jumpy, overhead squaty a baví ma vylepšovať techniku pri vzpieraní. Nemám rada air bike, veci dole hlavou a angličáky samozrejme. Ale keď je tímovka, baví ma všetko. :)

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Určite áno. Aby som popri všetkých mojich aktivitách stíhala aj cvičiť musela som sa naučiť dobre plánovať, mať sebadisciplínu a rozmýšľať nad prioritami. Tiež si myslím, že mám vďaka tomu viac sebavedomia. Mám rada svoje telo, netrápi ma kdejaký záhyb, lebo viem, že som fit. A ochutnávanie lokálnych CrossFit gymov sa stalo mojou obľubenou cestovateľskou aktivitou.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Chcela som veľmi, aby sa ku mne pridal aj môj partner Peco. Ten cieľ sa mi podarilo dosiahnúť a bavilo ma veľmi, keď sme chodili cvičiť spolu. Teraz sa pri malom striedame. Teším sa, keď sa nám konečne podarí dať si nejaký tímový wod. :)

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Toto je strašne ťažká otázka na nevyspatú matku. Idem si ľahnúť a budem dúfať, že sa Vincent nebude budiť každých 15 minút, aby som si mohla ísť ráno zacvičiť… :)

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?