Po dvoch náročných kvalifikačných workoutoch sa podarilo Tine Perlácovej zaradiť medzi 30 postupujúcich žien na 2. ročník Central Europe Throwdown.

7. marca, v sobotu ráno začala najväčšia súťaž v strednej Európe v športovej hale Elán v Bratislave. Pre divákov boli pripravené atraktívne workouty, ktoré preverili atlétov zo všetkých strán. Či už silovej, gymnastickej alebo atletickej. Tento rok každý WOD odštartovali tímy, nasledovali muži a nakoniec ženy.PETO6474

1. WOD: „Couplets“
12min Timecap
Lateral burpees over bar

Všetci čo si už niekedy jednotlivé cviky vyskúšali na tréningu, určite vedia aké sú náročné. O to ťažšie je ísť s danými váhami a všetko za sebou. Tine sa podarilo v tomto workoute obsadiť 16. miesto.

Tina počas prvého WODU:

PETO6498
Nasledoval workout zameraný na otestovanie 6 „skill“ disciplín
2. WOD: „Skiller“
1min handstand walk
1min rope climb
1min handstand pushups
1min pistols with kb @ 20kg/12kg
1min double unders
1min dumbell snatch

Súťažiaci mali 50 sekúnd na každú s týchto disciplín a 10 sekúnd na presun medzi nimi. Opäť jednotlivo to nevyzerá až tak ťažko no ísť na maximum všetkých šesť disciplín dalo zabrať. Tine hral handstand walk, ale aj ďalšie disciplíny v tomto workoute do karát a vďaka tomu sa umiestnila na 7. mieste.

Posledný workout bol silovo ladený. Atléti mali za úlohu každú minútu spraviť tzv. „bear complex“ s ťažšou váhou. Tento krát mali povolené aj split jerky namiesto push pressov, takže sme si ako diváci mohli užiť naozaj obrovské váhy. Muži začínali na 90kg ale tí najlepší končili na 135kg, jeden z nich bol slovák Jojo Porubský. PETO6530Za ním v tesnom závese Erik Toth zvládol 130kg a aj to mu pomohlo k celkovému víťaztvu. Ženy začínali na 50kg a najlepšia nemka Isa Glauner zvládla 90kg komplex. Tina obsadila v tomto workoute 24. miesto a celkovo sa umiestnila na 17. mieste. Je to skvelé zlepšenie oproti roku 2014 ale stále to nestačilo na postup do finále. Tam sa prebojovalo 10 najlepších mužov aj žien a 4 najlepšie tímy.

V 30minútovom timecape mali vo finále až tri bodované úseky. Medzi mužmi dominoval Maximilian Henze, ktorý s prehľadom stíhal kontrolovať aj okolo cvičiacich atlétov. Celkovo sa umiestnil na druhom mieste. Vo finále bol najzlomovejším bodom veľký objem muscle-upov, ktorý oddelil tých najlepších od zvyšku atlétov.

Na stupňoch víťazov sa nakoniec umiestnili slovák Erik Tóth, Maximilian Henze a Bartek Kartzewski. Medzi ženami bola víťazkou Beata Jung, druhá Katarzyna Baranowska a tretia Isa Glauner. Víťazom gratulujeme a tešíme sa na CET2016.PETO6449PETO6399