drepŠokujúce, no je to tak. Zmysel Basics programu spočíva v niečom úplne inom, a to je práve to čím sa odlišujeme od iných. Začnem príkladom z iného oboru. Keď si človek ide zahrať s kamarátmi futbal, hokej, basketbal..(doplň si akýkoľvek šport) po dvoch troch hrách či zápasoch z neho nie je futbalista, hokejista atď. To isté platí aj v CrossFit-e. CrossFit je komplexný šport, resp. tréningový program, a nie je možné absorbovať všetky jeho charakteristiky počas jedného či dvoch tréningov.

Po dvoch troch zápasoch vo futbale, tiež nie je hneď každý futbalista

Avšak aby sme uľahčili ľuďom vstup do tohto tréningového procesu, opradenému mýtami a legendami o neskutočných nadľudských výkonoch, ktoré ľudia musia splniť na tréningoch, extrémnych zraneniach, ktoré sa v živote nikdy pri inom športe nestali a v neposlednom rade extrémne pretrénovanie, ktoré je „špecifické“ práve pre CrossFit, je pre nás, no najmä pre vás, dôležité, aby každý nový člen, ktorý nemá predchádzajúce skúsenosti z licencovaného CrossFit boxu, musel absolvovať Basics program.wallball Nezáleží na tom, či bol človek predtým profesionálny futbalista alebo v živote necvičil, poznatky získané na Basics kurze mu uľahčia budúce zdolávanie WOD-ov a umožnia mu plynulý progress v jeho tréningu.

CrossFit má svoje špecifiká, ktoré sú mnohokrát opomínané a tak je potrebné ich spomenúť hneď na začiatku aby človek po príchode na skupinový tréning nemal pocit, že je stratený alebo že tam proste nepatrí z nejakého dôvodu. Basics kurzy sú vedené v priateľskej atmosfére, kde je kladený dôraz na individuálne možnosti každého zúčastneného.

Človek sa nesmie cítiť stratený alebo nesvoj pri svojom prvom skupinovom tréningu

Počas kurzu vysvetlíme základné pojmy, techniky, cviky, ale tým to nekončí. Nikto nie je natoľko dokonalý športovec aby počas šiestich tréningov dokázal vedieť všetko na 100%. S tým samozrejme rátame a preto sa technike venujeme aj na každom normálnom tréningu. Dôležité je, že pre ľudí už nie sú dané veci neznáme a majú v pamäti aspoň základnú ideu o preberanej technike. mobilitaCrossFit je trénovaný v skupinách niekoľkých ľudí a to so sebou prináša taktiež potrebu vedieť kedy, kde a ako si počas tréningu rozložiť cvičebné pomôcky(činka, box, kettlebell) aby sa predišlo prípadným zraneniam a bola dodržaná bezpečnosť. Taktiež na tabuli zvyknú byť napísané rôzne skratky, ktoré sa môžu zdať ako úplne nezmysly, no po absolvovaní Basics kurzu majú ľudia základnú predstavu čo to tam vlastne píšeme.

Aj keď vieme, že nie každý je stotožnený s tým, že by mal absolvovať „nejaký začiatočnícky“ kurz, je pre nás prioritou zabezpečiť pre všetkých členov rovnakú štartovaciu pozíciu a 100% kvalitu tréningu. A práve k tomu je Basics program ako stvorený. Šperkujeme ho už roky a vďaka nemu opadá strach z CrossFitu a z tréningu samotného.

Tina a Palo

diskusia