Naposledy sme sa bavili s Alexom, ktorý má v budúcnosti súťažné ambície, je mladý a má ešte veľa práce pred sebou. No CrossFit nerobia ľudia len kvôli súťaženiu. Pravdupovediac, súťažiaci crossfiteri tvoria len veľmi malé percento všetkých cvičiacich. Drvivá väčšina ľudí robí CrossFit kvôli zdraviu a pohybu.

Jedným z týchto ľudí je aj Majo. V aktuálnom dieli nášho miniseriálu sme sa porozprávali práve s ním a pokúsime sa Vám priblížiť jeho pohľad na CrossFit. Majo je bežný slovenský crossfiter, ktorý aktívne cvičí už viac ako rok. Na jar tohto roku sa mu podarilo presíliť lakeť, správne sa však rozhodol navštíviť lekára a následne navštevovať rehabilitácie, čo veľa ľudí prehliada a napriek bolesti trénuje ďalej. To môže viesť v budúcnosti až k chronickým problémom. Na určitú dobu sme zvolili s Majom individuálny plán, aby sa postupne vedel dostať naspäť do klasického tréningového procesu.

Tým chceme poukázať hlavne na dve veci:
1. Keď cítiš, že je niečo zranené/natiahnuté/stuhnuté/vyvrtnuté, nie je tragédiou, keď na istý čas vypustíš tréning a zregeneruješ sa, resp. pri vážnejšom zranení navštíviš lekára alebo rehabilitačné zariadenie. Treba počúvať svoje telo, niekedy je týždeň alebo aj mesiac bez tréningu stále menším zlom, ako keď sa zraníš tak, že už to nepôjde vôbec. Najhoršie je, keď rovno po návrate zo zranenia začne človek trénovať na 100% pretože bol na to zvyknutý. Treba dať telu čas, aby sa opäť dostalo do svojho pôvodného tréningového tempa.

2. Zranenie nie je koniec sveta. Chceme tým povedať to, že aj keď si človek zlomí malíček na ruke, nebráni mu to v trénovaní zbytku tela. Tých príkladov je kvantum. Samozrejme vždy je dobré konzultovať to s trénerom a v prípade nutnosti zaradiť dočasne individuálny tréning.

Majo vďaka tréningu počas regenerácie popracoval na svojom drepe. Viac sa dozviete vo videu: