Jedným z dôvodov, prečo si ľudia CrossFit zamilujú, je cvičenie v skupine. Je to prirodzené, keďže málokto je schopný vydávať zo seba maximum zavretý v jednej miestnosti, len sám so sebou. Čaro spočíva v tom, že ostatní ľudia na tréningu vedia ako sa cítiš a „trpia“ s Tebou, a tým pádom je to o kúsoček ľahšie a príjemnejšie. Cieľom je, aby každý na tú hodinku čo strávi v gyme, zabudol na svoje bežné problémy z práce, školy atď. A tým sa dostávam k podstate tohto krátkeho článku.

Vždy keď odcvičím tréning so skupinou, po skončení workoutu automaticky prídem za každým a dám mu „high-five“. Každý tréning sa snažím brať ako úspech, nie len svoj, ale aj každého kto cvičí okolo mňa. Lebo stále je tam vonku ďalších 99% ľudí, ktorí sa nehýbu vôbec. Nehovoriac o tom, že každý Váš tréning Vás posúva dopredu, či už sa niečo nové naučíte, zlepšíte si kondíciu, silu možno niekto dá svoj prvý boxjump, double-under a podobne. Každý tento moment treba oceniť lebo je to úspech. Žial v súčasnosti žijeme v dobe, že sa na všetko pozerá negatívne a práve preto treba hľadať tieto svetlé momenty. Jeden z top trénerov v CrossFite silno presadzuje myšlienku neustáleho pozitívneho myslenia. Keď budeme vidieť veci z veľkej časti negatívne, stanú sa takými a presne naopak. Henry Ford povedal vetu, ktorá to celé vystihuje: „Whether you think you can, or you think you can’t – you’re right.” A tak sa dostávam k high-five. Znie to možno neuveriteľne ale je vedecky dokázané, že moment keď si dáš z niekým high-five vytvára v ľudskom tele endorfíny. Zvláštne je, že keď to spraví čo i len jeden človek na tréningu, spustí lavínu ďalších a pripomína to mexickú vlnu.

A preto Ťa teraz vyzývam, buď tým, kto začne a za chvíľku sa „high-five“ stane štandardom :). Nemyslím teraz len náš gym CrossFit Proton, no nech cvičíš kdekoľvek, v momente keď dokončíš WOD, mal by si mať pocit zadosťučinenia a najlepšie čo môžeš spraviť je zdieľať to s ľuďmi okolo. A to sa dá práve vďaka High-Five. Spomeň si na to, keď najbližšie dokončíš svoj workout.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?