Vzhľad je extrémne silnou motiváciou k potrebe niečo so sebou, pre seba, urobiť. To je na jednej strane chválihodné, no na strane druhej, sa netreba fixovať len na vzhľad a posunúť svoju motiváciu o level vyššie. Je prirodzené, že človek chce v zrkadle vidieť svoje krajšie ja, nechce mať six-pack len v chladničke, a začne kvôli tomu športovať. Ešte lepšie ale je, ak sa šport zároveň stane aj vašou  záľubou, nie len nutným zlom na ceste za ľahším a krajším telom. A to je presne prípad Adama. Adam je mladý človek, ktorý počas svojho dvojročného štúdia v Moskve prišiel na chuť instantným rezancovým polievkam mnohých a žiadnych chutí a nepravidelnému stravovaniu. To malo za následok, že z priemerných 80 kg rapídne pribral na 95 kg telesnej hmotnosti. O tom aký to malo negatívny dopad na jeho zdravotný stav rozpráva Adam vo videu. Každý určite pochopí, že Adamova motivácia dostať svoje telo do „normálu“ bola obrovská a jeho odhodlanie ho priviedlo k nám, do Crossfit Proton. Osobne sa s ním poznáme už skoro desaťročie a preto neboli medzi nami žiadne bariéry vo vzájomnej dôvere. Hlavný úspech Adamovej premeny, resp. dosiahnutia jeho cieľov, je práve v tom, že verí tomu čo robíme a ako to robíme, a samozrejme aj jeho viera v samého seba a v to, že dokáže posúvať hranice svojej výkonnosti. A tak nebolo vôbec ťažké, krôčik po krôčiku, postupne „budovať nového“ Adama.

Vzájomná dôvera býva veľmi často kameňom úrazu pri budovaní vzťahu medzi trénerom a ľuďmi, ktorí sa rozhodli zmeniť spôsob života, alebo aj vo vzťahu k už skúsenejším atlétom. Ak si človek už v momente začatia spolupráce nie je istý či je to správne, lebo na internete čítal to, kamarát mu povedal zase niečo iné a tréner sa mu to snaží celé vyvrátiť, vzniká problém, ktorý môže brzdiť progres. Našťastie Adam plnil do bodky, to čo sme si povedali a plne rešpektoval nastavenie jeho tréningu. Treba tiež povedať, že nemal žiadnu špeciálnu starostlivosť. Práve naopak, pristupovali sme k nemu ako ku každému klientovi. Ponúkli sme mu riešenia, ktoré on 100% plnil. A tak sme rýchlo zlepšili jeho pohybové deficity a jeho kondícia začala postupne rásť. Pre trénera je najväčšou radosťou a zadosťučinením keď vidí ako niekto veľmi chce zmeniť samého seba, a Adam je toho dokonalým príkladom, po každom tréningu sa nevedel dočkať čo sme si ešte pre neho pripravili :)

Tieto rozhovory sú primárne určené pre ľudí, ktorí chcú začať so svojou zmenou, ale majú obavy z toho či to zvládnu alebo či ich to bude baviť. To sa však dá zistiť len tak, že to vyskúšate. Nemáte čo stratiť. A teraz si už pozrite päťminútový rozhovor s Adamom o jeho crossfitovej ceste, ktorá ho cez množstvo prepotených tričiek doviedla až na tohtoročný Open. Adamovi ale aj všetkým, ktorí sa v jeho príbehu našli, držíme palce.