Pred nami je najkratší mesiac v roku a našou úlohou bude presvedčiť Vás, že aj s krátkym sa dá užiť intenzívna zábava. Stačí keď sa uskromníte a uvedomíte si, že február nebol súčasťou pôvodného kalendára, no Rimanom akosi nevychádzali dni a tak ho spolu s januárom dodatočne pridali.

A keďže vraj lepši vrabec v hrsti ako holub na streche, nikomu nemôže prekážať, že február ma „len“ 28 dní, pretože každý jeden z nich je vlastne dňom navyše. A s dňami je to vraj ako s centimetrami, každý navyše je len bonus. Aj keď nie som si celkom istý, či 28 navyše už nie je v tomto prípade akosi priveľa, ale určite sú medzi Vami menej skromné typy, ktorým sa pri tejto predstave rozžiarili oči šťastím.

Milovníkom gymnastiky sa pre zmenu rozžiaria pri pohľade na piatkový tréning. V oboch jeho častiach bude totiž gymnastika hrať prím, podstatne viac ako hral február pre Rím. Sorry za malú veršovú vsuvku, ale niekedy tie rýmy zo mňa vypadnú ani neviem ako. Našťastie len rýmy, keďže s 28cm nemám žiadne skúsenosti.

Každopádne dúfam, že tak ako zo mňa padajú rýmy, z Vás budú padať striktné zhyby v prvej časti tréningu. V tej druhej si dajte pozor na pády Vy, pretože po skokoch do diaľky môžete mať pri výpadovej chôdzi vzad mierne problémy s koordináciou.

[wod]1) 10 EMOM:
Odd: 5-10 Strict Pull Ups (go for bigger sets)
Even: 20sec L-Sit

2) 5 Rounds For time:
15m Broad Jumps
15m Backwards Walking Lunges[/wod]

Nie všetkému z videa možno porozumiete, ale zapamätajte si tri kľúčové fakty: hollow hold pozícia, lakte smerujú k telu a active hang.