„Vidíš v marci chlapa nahatého, volíš vidieť vlka chlpatého.“

Ťažko, naozaj ťažko sa odhaduje, čo nám chce táto pranostika povedať, resp. naznačiť. Je pravdou, že v marci bude pravdepodobne ešte dosť veľká zima, a preto vidieť nahého muža zrejme nespôsobuje v ženách také potešenie ako vidieť nahého muža v lete, keď je o niekoľko centimetrov teplejšie. Ale čo s tým ma spoločné chlpatý vlk?!

Mne osobne by tá pranostika dávala väčší zmysel keby znela „vidíš v marci chlapa nahatého, volíš vidieť bobra chlpatého“, pretože ten zahreje viac ako vlk, hoci o jeho estetickom dojme by sa v 21. storočí dalo polemizovať. Každopádne skúste si páni v marci o čosi menej vyzliekať tričká počas tréningov, aby sa nám tie bobry nepremnožili.

A namiesto vlkov si zvoľte radšej tréningy, ktoré Vás narozdiel od marcového počasia určite zahrejú viac. Dôkazom toho bude už prvý marcový workout, ktorý sa bude niesť v duchu tridsiatok. Nie, neznamená to, že sa ho môžu zúčastniť len ženy po tridsiatke, pretože my rozdiely v pohlaví, farbe pleti, veku a orientácii nerobíme. Tridsiatky si tentokrát spájajme len s počtom opakovaní.

Postupne si doprajete 30tku výpadov s kotúčom nad hlavou, následne prídu na rad Vaše obľúbené lakte k pazuchám a.k.a. knees to elbows, a aby ste svoje six packy posilnili ešte viac, tak hneď po nich príde na rad 30 sit upov. Gymnastickú časť budete mať v tomto momente za sebou a o tom, čo ste mohli zvládnuť lepšie môžete porozmýšlať počas 30tich kalórii na vesle. Hneď po nich si svoje myšlienkové pochody overíte v praxi, pretože si všetko zopakujete, len v opačnom garde. A potom sa môžeme porozprávať o tom, aké to je mať tridsiatku na krku….

[wod]For time:
30 OH walking lunges (20/15)
30 Knees To Elbows
30 Abmat Sit-ups
30 Cal Row
30 Abmat Sit-ups
30 Knees To Elbows
30 OH walking lunges[/wod]

Najviac času Vám zrejme zaberú knees to elbows, skúste si preto obzvlášť sústrediť na techniku ich prevedenia.