Nie, nie žiadne „kruháče“ u nás robiť nebudete, takže netreba robiť paniku, a ak neviete po amerikánsky tak si to hoďte do gúúgla a zistíte, že „short circuit“ má úplne iný význam. Hoci ten tiež nesúvisí so sobotným tréningom. „Short circuit“ je totiž názov filmu, ktorý Vy skorej narodení budete skôr poznať v slovenskom preklade ako „Číslo 5 žije“.

Na roztomilý príbeh robota, ktorý ožil vďaka „skratu“ si pamätám dodnes, keďže sme naň vrámci školskej družiny chodili každý druhý týždeň do kina. Každý prvý nám premietali príbehy poľského priekopníckeho homosexuálneho páru Lolka a Bolka. O tom však niekedy inokedy, v sobotu nás, resp. Vás bude viac zaujímať číslo 5. Nie však zrejme v podobe spomínaného robota, ale v podobe workoutu.

5 minút nie je dlhá doba, no bude rozhodne stačiť na to, aby sme aj Vás po jej uplynutí spýtali, či žijete?! Vo workoute budete striedať dva vzpieračské cviky, mŕtvy ťah a push press. K dispozícii budete mať dve činky, keďže na DL zrejme zvládnete ťažšiu váhu. Opakovaní nie je veľa, takže tak ako DL, aj push pressy musíte jednoducho zvládnuť bez pustenia činky, tak aby ste jedno kolo zvládli minimálne každých 30 sekúnd.

[wod]AMRAP 5:
3 Deadlifts (125/85)
7 Push Presses (50/35)[/wod]

Názorná ukážka toho, čo Vás v sobotu čaká, 7 kôl s Rx váhou je slušné skóre, ale Vám určite „slušné skóre“ stačiť nebude, však?!