O dôležitosti pohybu sa toho popísalo už veľa, no aj tak mám stále pocit, že si ľudia neuvedomujú to šťastie, resp. dar toho, že sa môžu hýbať a hľadajú spôsoby ako sa pohybu vyhnúť, alebo ho eliminovať na minimum. Kupujú si elektrické bicykle, vibračné plošiny a podobné kraviny, ktorými si ospravedlnia svoju lenivosť.

Je smutné, že niekto dokáže premárniť svoj život vysedávaním na gauči, alebo vylihovaním v posteli, pretože niekde je človek, ktorý by sa hýbal rád, no nemôže. Každý si je však strojcom svojho šťastia a je dosť možné, že ignorovaním pohybu sa ľudia skôr či neskôr na to lôžko v konečnom dôsledku pripútajú navždy a potom už bude neskoro.

Smutnejšie je, že pohybové návyky strácajú v súčasnej dobe už aj deti, ktoré nedokážu spraviť obyčajný drep, alebo klik. A pre súčasnú mladú generáciu bude známe „v zdravom tele, zdravý duch“ len mýtom, ktorý počuli od svojich starých rodičov.

Som však veľmi rád, že existujú ľudia, ktorí si život bez pohybu (akéhokoľvek) nedokážu predstaviť a som veľmi rád, že sa s Vami stretávam denne. Dúfam, že sa vo veľkom počte stretneme aj pri piatkovom workoute, ktorý bude kombináciou vzpierania a gymnastiky. A hoci to bude workout, ktorý dá zabrať Vašim úchopom, verím, že po jeho dokončení budete mať dobrý pocit z toho, že ste opäť spravili niečo pre svoje fyzické a duševné zdravie.

[wod]For Time:
15 Power Cleans (70/47,5)
20 Toes to Bars
12 Power Cleans (70/47,5)
20 Toes to Bars
9 Power Cleans (70/47,5)
20 Toes to Bars
6 Power Cleans (70/47,5)
20 Toes to Bars
3 Power Cleans (70/47,5)[/wod]

Tento song by ma síce nedonútil hýbať zadkom v tanečných rytmoch, ale minimálne by ma donútil k pohybu smerom k oknu, keby som ho mal počúvať dlhšie ako dve minúty…