Ktorý je Váš najobľúbenejší sval?! Deväťdesiat percent pánov práve sklonilo hlavy smerom k svojim rozkrokom a zvyšných desať percent len nevie, že daný orgán je sval. No skúsme z tejto ankety vynechať časť mužského tela, kvôli ktorej každé ráno nemôžete ležať na bruchu, a nad ktorou musíte pri ranných potrebách vytvárať rukou striežku, lebo nie každý má z fontánky takú radosť ako Zuzana v „legendárnom“ slovenskom filme.

Verím, že ženy by zvolili úplne iný orgán, keďže som sa pýtal na Váš sval, nie svaly Vašich partnerov. A aj z toho dôvodu by to pre niektoré bol možno mozog. Áno „brain is a muscle“, prekvapení?! Dokonca je to sval trénovateľný, no bench press alebo snatche od neho nechcite. Na jeho trénovanie slúžia iné techniky, ktoré si vyhľadajte každý vo svojom voľnom čase.

V čase stredajších tréningov budeme posilňovať iné Vaše svaly, hoci netvrdím, že ten mozgový bude úplne neaktívny (teda ako u koho). Pri prvých dvoch cvikoch, ktorými budú beh a drepy, posilníte najviac Vaše nohy. Tým tretím bude cvik, ktorý má sval priamo v názve, a preto je logické, že pri muscle upoch posilníte tých svalov o čosi viac, bez ohľadu na to, či ich budeš robiť v predpísanej, alebo škálovanej verzii.

[wod]AMRAP 20:
200m Run
50 Air Squats
5 Muscle Ups[/wod]

Tu máte dôkaz toho, že mozog je naozaj muscle. Žiaľ, nie vždy platí, že čím viac máš muscles, tým viac si múdrejší.