Okrem dedinskej futbalovej ligy sa moja futbalová „kariéra“ úzko spája aj s legendárnym bystrickým futsalovým klubom (futsal = sálový futbal), ktorého som bol zakladateľ, „manažér“ a zároveň aj hrajúci kapitán. Vopred upozorňujem, že tieto pozície neboli za zásluhy, ale preto, že ich nikto nechcel robiť.

Klub som zakladal spolu s ďalšími chalanmi z ulice, ktorí si mysleli, že vedia hrať futbal, len preto, že sme ho hrávali od rána do večera. Pri vzniku klubu, hoci aj toho amatérskeho, je extrémne dôležité zvoliť správny názov. Samozrejme, že zo začiatku sme chceli byť Real, Inter, Arsenal a neviem čo ešte, ale každý z nás fandil inému klubu a dohodnúť sa na jednom bolo takmer nemožné.

Čas do prvej sezóny sa však krátil a my sme zúfalo potrebovali meno, ideálne také ktoré vojde do dejín. Po poslednom prípravnom zápase sme ostali na ihrisku a každý mal povedať minimálne dva názvy tímu. Jeden po druhom sme strieľali názvy, no ani jeden v hlasovaní neprešiel. Po minúte ticha za náš tím, ktorý sme už pomaly pochovávali sa ozval člen tímu s prezývkou „Ožran“, ktorého sme mali v tíme preto, že nás na zapísanie muselo byť 10, a ktorého prezývka vystihovala jeho po futbale druhú najobľúbenejšiu záľubu.

„Volajme sa D.P.H.!“, zaznelo z jeho úst, deväť ľudí ho v tom momente zabilo pohľadom, no ja som sa zo zvedavosti opýtal:“to akože daň z pridanej hodnoty???“. Ožran na mňa nechápavo pozrel a s kľudom Angličana mi odvrkol:“Nie… dick pozri ho…akí sú dobrí…!“ Chytilo nás to za srdce, a hoci nás aj tak všetci dlhých 13 rokov nazývali „daňovákmi“, my sme vedeli, že pre nás má tá skratka silnejší význam a 13 rokov sme všetkým dokazovali akí sme dobrí.

Pri skratke DB OHS Vás môže tiež napadnúť čokoľvek. Keďže overhed drepy ste robili vo štvrtok môžete si napríklad povedať „Do Boha, Opäť Hnusné Squaty“. No drepovať budete tak či tak, hovorte si, čo chcete, a áno opäť to budú overhead squaty, tentokrát však s DB. A Vy veľmi rýchlo pochopíte, že s DB to bude iná kávička, u niektorých možno skôr čajíček.

[wod]3 Rounds for time of:
10 DB Power snatches, left arm (22,5/ 15)
10 Single arm OH squats, left arm
10 L pull-ups
10 DB Power snatches, right arm
10 Single arm OH squats, right arm
10 L pull-ups[/wod]

DB OHS budú silným testom Vašej mobility a flexibility, kto v ňom uspeje najlepšie?!