Spomenieš si aspoň na jeden významný moment svojho života, ktorý sa udial v roku 2011?! Pre ľahšie lovenie v pamäti Ti pripomeniem, že v tento rok napríklad ľudská populácia dosiahla sedem miliárd. Za zmienku možno stojí aj to, že MS v hokeji sa v ten rok konali u nás na Slovensku. Viem, že hokej už takmer nikoho nezaujíma, ale v tom čase to bola veľká vec. No a pri hokeji ešte ostaneme, keďže v ten istý rok tragicky zahynul jeden z najznámejších a najcharizmatickejších slovenských hokejistov, Pavol Demitra.

Z môjho pohľadu bol rok 2011 prelomový v tom, že sme sa s Aďou, za vidinou svetlejšej budúcnosti, presťahovali do BA. V ten istý rok som spoznal Pala, vďaka ktorému som sa napríklad prvýkrát v živote pozvracal počas tréningu (našťastie tam mali WC aj na poschodí, a nemusel som tepovať koberce), zrejme preto, že som mal v tom čase 90 kíl. Každopádne ja rok 2011 hodnotím pozitívne.

V pondelok si však zaspomíname na rok 2011 najmä prostredníctvom workoutu, ktorý bol súčasťou CF Games, a ktorý bol extrémne dôležitý najmä pre legendárneho Richa Froninga. Tomu rok predtým ušlo prvenstvo práve kvôli šplhu na lano a zrejme ho to škrelo poriadne dlho. V roku 2011 mal však šancu všetkým ukázať do akej miery sa dokázal za rok v šplhaní zlepšiť. Či sa mu to podarilo, si pozrite vo videu.

Čo sa týka workoutu, opäť to bude šprint, keďže opakovaní nie je veľa a cviky sú v ňom tiež len dva. Spomínaný šplh a clean and jerky. Dobrou správou je, že počet opakovaní bude klesať, horšou možno to, že činka bude z kola na kolo ťažšia. Ale to Vás predsa nemôže zastaviť v tom aby ste aspoň na chvíľu boli Richom.

[wod]5-4-3-2-1 reps for time of
Rope Climbs
Clean and Jerks

Increase weight on the clean and jerk each round.

Men: 65-75-85-90-100 kg
Women: 50-55-60-65-70 kg[/wod]

Ak nemáte čas pozrieť si celé video, tak Richov heat je zhruba od 14tej minúty.