Keďže piatkový medzinárodný deň žien ostal tak trochu v tieni oznámenia workoutu 19.3, nedá mi nevrátiť sa k nemu a nevzdať ešte raz hold všetkým ženám. Tak trochu ma k tomu donútil aj bilboard, ktorý mi priam skočí do tváre vždy po ceste do gymu, a ktorý ženskosť ako takú verejne dehonestuje.

Jeho hlavným „posolstvom“ je tvrdenie, že sebavedomie ženy je priamo úmerné veľkosti poprsia a nabáda ženy k tomu aby si svoje prsia dali zväčšiť na klinike, ktorej bilboard robí reklamu. Predpokladám, že autorom tohto marketingového skvostu je chlap trpiaci komplexom menejcennosti, pretože penis sa narozdiel od pŕs chirurgicky zväčšiť nedá. Každá žena predsa vie, že k sebavedomiu vedú aj menej bolestivé cesty ako cez chirurgický zákrok.

Jednou z tých ciest sú pravidelné tréningy a pocit, že vďaka nim ste silnejšie, zdravšie, rýchlejšie a tým pádom sebavedomejšie a odvážnejšie. Určite mi dáte za pravdu, že nie „Red Bull“, a raz mesačne „Always“ Vám dávajú krídla, ale pocit z prekonania prvého kliku, zhybu alebo PRka v niektorej zo vzpieračských disciplín.

A jeden z tých pocitov si budete môcť dopriať už zajtra pri mŕtvych ťahoch. Dokonca môže byť ten pocit niekoľkonásobný, pretože aj tých mŕtvych ťahov bude niekoľko. Vy páni nemusíte sedieť doma, mŕtve ťahy určite prospejú aj Vám a keď zvládnete ťažšiu váhu ako Saša, tak prospejú aj Vašim egám.

[wod]5-5-3-3-3-1-1-1-1
Deadlifts[/wod]