Dnes budem pokračovať v adventnom duchu. Jednoducho musím, pretože Grace je dar. Dar od milostivého Boha, nezaslúžená pomoc a láskavosť, ktorú nám dáva aby sme dokázali odpovedať na Jeho želanie stať sa Božími deťmi, Jeho adoptívnymi synmi a dcérami, účastníkmi božskej prirodzenosti a večného života.

Grace je láska a milosrdenstvo, ktoré nám Boh dal, pretože si želá aby sme ich mali a to aj napriek tomu, že sme neurobili nič, čím by sme si tento dar zaslúžili. Je to jednoducho atribút Boha, ktorý je manifestom pre spásu nás hriešnikov.

Lenže čo ak po spáse netúžim, ale takou Grace by som nepohrdol?! Čo keď chcem zhorieť v najspodnejšom pekle, kde budem môcť pobehovať nahý, počúvať hudbu nahlas, hovoriť a robiť čo sa mi zachce a popri tom trieskať činkou koľko sa mi zachce?!

Dobrá správa, aj pre nás existuje Grace. Tá naša je však poriadna „bitch“, a lásku od nej nečakaj, milosrdenstvo už vôbec nie. Ak nechceš aby s Tebou pozametala tak si na ňu budeš musieť dať poriadny pozor a hneď od začiatku ju držať jednoducho skrátka a pod kontrolou. Poniektorí zrejme viete o čom píšem, keďže Grace k nám zavíta už po štvrtýkrát, preto si na stretnutie s ňou zaspomínajte vo svojich tréningových denníkoch, veď človek sa vraj učí na vlastných chybách…

[wod]TBT 30.10.2015, 7.9.2016, 5.1.2017
**GRACE**
30 Clean and Jerks (61/42,5)[/wod]

Domáca úloha a skúška Vašej pozornosti, koľkokrát pustil Dan činku z rúk?!