„Sbt bd prssch, v prvj čst t bd psh prss, v cst drhj strkt prss.“ Dokázali ste rozlúštiť prvú vetu dnešného komentu, alebo si ňou ešte stále lámete hlavu?! Ak áno, gratulujem, nevyhrávate vôbec nič, ak nie, skúste si doplniť do textu samohlásky a možno Vám to bude dávať zmysel.

Že prečo taký hlavolamový úvod?! Nuž preto, že otec rubikovej kocky dnes oslavuje narodeniny a spolu s ním by sme vraj mali osláviť všetky hlavolamy, krížovky, hádanky, atď. Mne osobne sú srdcu najbližšie klasické švédske krížovky, bez ktorých si už pobyt na toalete neviem predstaviť, veď prečo by som mal posilňovať len zvierače, keď môžem súčasne aj mozgové závity?!

Tie Vaše závity už ale asi radšej ďalej napínať nebudem a prezradím Vám, že sobota v Protone bude o pressoch. V prvej, silovo-technickej časti to budú push pressy, v časti druhej nudnejšie striktné pressy. Keďže druhá časť však bude mať príchuť workoutu doplníme Vám ich angličákmi, len desiatimi, lebo to je úplne znesiteľný počet, a to aj v desiatich kolách…

[wod]1) 5×5 Push Presses

2) 10 Rounds For Time:
5 Strict Presses (40/30)
10 Burpees Over Barbell[/wod]

100 kilový snatch je moja vysnívaná méta, avšak dvomi rukami…200 kíl som si vysníval na mŕtvy ťah, no pre niekoho je to taká akurát váha na push press, kde robím chybu?!