Prvý dojem je extrémne dôležitý, teda aspoň z môjho pohľadu. Uznávam, že niekedy sa naň spolieham až príliš, ale na druhej strane, nestalo sa mi často, že by som sa v odhadnutí človeka na základe prvého dojmu sklamal. Uvedomujem si, že som tak zrejme prišiel o niekoľko, na druhý dojem, zaujímavých ľudí, no mali sa viac snažiť. Veď zapôsobiť sa snaží nejakým spôsobom každý z nás, obzvlášť keď prídeme do nového prostredia.

Zapôsobiť sa dá rôznymi spôsobmi. Samozrejme tým najdominantnejším je vizuálny dojem. Držanie tela, mimika, gestika, ale zrejme aj to, čo má človek na oblečené a či mu netrčí slama z vlasov. Netvrdím, že vizuálna stránka je všetko, no ak niekto tvrdí, že na vzhľade nezáleží, tak klame. Tak ako jeme očami, tak aj pri vzájomnej interakcii potrebujeme príjemný vizuálny zážitok.

Hoci ten stále dokáže prebiť chuť, pri prvom dojme sú ňou slová, ktoré vypustíme z úst. Tie môžu mať rovnako veľký vplyv na to, aký prvý dojem v ľuďoch zanecháme. Preto si treba vždy svoje prvé slová v novom prostredí premyslieť. Obzvlášť ak nimi môžeš zachrániť už spomínaný vizuálny dojem, v prípade, že Ti na ňom až tak nezáleží a nechce sa Ti meniť spodné prádlo každý deň, resp. oholiť si nohy minimálne každý druhý deň.

Vplyv na Váš zovňajšok bude mať určite aj pondelkový workout, a ak túžite spraviť silný prvý dojem na bratislavskej celebritnej Golden Sands pláži, tak budete mať na to ideálnu príležitosť. V-ups a OH walking lunges vyformujú Váš stred tela do nepoznaných rozmerov (aspoň na chvíľu) a konečne si budete môcť povedať „tu som človekom, lebo človeka poznáš podľa six-pack(a)“. A ak by to náhodou nevyšlo, nevadí, stále je tu nuda „pláž“ v Rusovciach, kde si popri nahých dôchodcoch budeš pripadať ako Alain Delon, a možno spravíš dojem aj na pána Lenkeša…

[wod]4 Rounds for time of:
15m DBs OH walking lunges (2x 22,5/2x 15)
25 V-Ups[/wod]

OH znamená overhead, takže z hľadiska techniky a koordinácie pôjde o náročnejšie výpady, s váhou preto opatrne.