Našim februárovým členom mesiaca je muž paradoxov. Nemá rád výšky, no jeho obľúbenými cvikmi sú šplh na lano a muscle up. Roky hrával softball, no wallball mu nie je po chuti…zrejme nie sú balls ako balls…no a rovnako nemá v obľube wall climbs, no jedným z jeho cieľov je chôdza na rukách. Jedným dychom však treba dodať, že k tréningom pristupuje k všetkým rovnako poctivo a zodpovedne. A hoci toho veľa nenahovorí, jeho prístup k tréningom a dosiahnuté výsledky hovoria za všetko. Ak by si o Peťovi chcel/a predsa len vedieť niečo viac, dozvieš sa to z jeho odpovedí uvedených nižšie.

Povedz nám niečo o sebe

Ahojte. Moje meno je Peťo, mám 36 rokov a väčšinou sa v gyme objavujem na poobedných tréningoch. Narodil som sa v Bratislave, ale už vyše 25 rokov žijem v Pezinku. Pracujem v jednej inžiniersko-výskumnej spoločnosti a mojou náplňou práce je navrhovanie a optimalizácia chemicko-technologických výrobných procesov. Mám úžasnú dcéru, ktorú môžete v Protone tiež stretnúť, či už na CrossFit Kids, alebo občas na normálnych tréningoch, kde s obľubou zapisuje ľudí na tabuľu a asistuje trénerom. Keď nepracujem a necvičím, rád vybehnem na bike do Malých Karpát, pozriem si dobrý film, a ako správny Pezinčan nepohrdnem ochutnávkou dobrého vína.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Ako dieťa som si toho vyskúšal viac, plávanie, judo, futbal…, až som sa v puberte nejako dostal k softballu. To je niečo ako baseball, akurát sa hrá na menšom ihrisku, s väčšou (tvrdou) loptou a nahadzovač hádže zospodu. Softball som aktívne hral v podstate až do minulého roku a za ten čas som prešiel od dorasteneckých súťaží po českú mužskú extraligu. V ČR sa to bralo ako celkom vážny šport, takže trénovanie bolo spojené aj s nejakou formou kondičnej a silovej prípravy. A popri tom, sem tam futbal s kamarátmi.

Prečo si začal s CrossFitom?

Po covide som hľadal nejakú pre mňa novú silovú a ideálne aj kondičnú aktivitu. Klasické fitko plné zvláštnych ľudí ma už nebavilo, rôzne skupinové tréningy, dostupné v mojom okolí, mi nedávali celkom zmysel, tak som začal googliť ďalšie možnosti a vyšiel mi z toho víťazne CrossFit.

Prečo práve CrossFit Proton?

Pôvodne som Proton skúsil kvôli krátkej vzdialenosti od práce, dobrým recenziám a jemnému sarkazmu v príspevkoch na facebooku.
Teraz do Protonu chodím kvôli tomu, že ma to baví, v gyme je skvelá atmosféra, tréneri a tréningy ma posúvajú dopredu a Mišov sarkazmus je lepší naživo.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Tých momentov vrytých do mojej pamäte je viacej. Medzi tie príjemnejšie určite patria prvý ring muscle up a prvý „ťažší“ snatch, ktorý vyzeral ako snatch.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Mám rád heavy days a hlavne „ťažšie“ vzpieranie. Tiež mám rád lano a MU. Čo vôbec nemusím sú wall balls a wall climbs.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Určite áno. Okrem toho, že mám o niečo menej voľného času, tak sa cítim byť v oveľa lepšej fyzickej kondícií. Dávam si väčší pozor na to čo zjem a v mojom jedálničku sa objavujú aj potraviny, ktoré som predtým z diaľky obchádzal. V neposlednom rade je to pre mňa výborná psychohygiena. Z gymu chodím s vyčistenou hlavou, čo mi niekoľkokrát pomohlo pozerať sa na veci v bežnom živote z úplne inej perspektívy.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Mojim najbližším cieľom je konečne absolvovať workout MURPH, keďže doteraz mi to nejako nevyšlo. Ďalším cieľom, ktorý by som mohol v relatívne blízkej dobe dosiahnuť je prejsť aspoň pár metrov chôdzou po rukách. To ostatné zatiaľ nechám na postupný dlhodobý proces.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Na ranné tréningy moc nechodím, pretože v práci po nich zaspávam na poradách. Mám veľmi pozitívny vzťah ku koláčom a sladkostiam, nemám rád výšky a neviem sa korčuľovať.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?