Lásočky, miláčikovia, muckovia, macíkovia, pusinky, zlatíčka, cmukači a iné prírodné úkazy sa zajtra konečne dočkajú svojho najobľúbenejšieho sviatku v roku. Osrdiečkujú sa od hlavy po päty, celý deň si budú posielať zaláskované správičky a v robote prejavovať fejkové nadšenie z toho, že im prišla nečakaná kytica ruží, ktorá ich akože prekvapí ako bratislavských cestárov sneh v zime. Nemám im to za zlé, veď nech sa ľúbia, aj keď len cez limitované edície valentínskych bonboniér, alebo ešte limitovanejšie skleníkové ruže. Láska je však podľa mňa o niečom inom a hlavne ju treba prejavovať každý deň. Z môjho pohľadu sú k tomu, aby láska prežila viac ako jedného Valentína dôležité tri veci. Tou prvou je tolerantnosť, inými slovami, Tvoja schopnosť tolerovať chyby toho druhého, lebo ver či never, nikto nie je bez chýb, aj keď prvý rok, dva sa Ti môže zdať, že si si našla supermana, alebo našiel wonder woman. Potom však začnete spolu žiť v jednej domácnosti, a zrazu Ťa ráno prekvapia vlasy v umývadle, alebo „zlatým dažďom“ pokropená záchodová doska a z Tvojho supermana alebo wonder woman sa stáva bežný smrteľník. Povedzme, že to predýchaš, no prekvapenia nemajú konca. Zrazu máte jeden kôš na špinavé prádlo a Ty zistíš, že aj superman má ľudské potreby a nie vždy to na záchod stihne včas. Alebo keď si pri romantickom večernom domácom kine Tvoja drahá vychutnáva popcorn alebo ešte lepšie, oriešky (mandle napr., nie tie Tvoje). A Ty si spomenieš na časy keď ste spolu randili a chodili do kina, a ona bola taká sexy keď jej vypadávali kúsky prepálenej kukurice z pusy rovno do výstrihu. No teraz sedí vedľa Teba na gauči vo vyťahanom tričku, a kvôli jej chrumkavej dobrote musíš dávať hlasnejšie televízor aby si z toho filmu niečo mal. Toto sú len čriepky zo situácií, ktoré reálna láska so sebou prináša a ak dokážeš niekoho ľúbiť aj napriek týmto „nedostatkom“, tak valentínske gýče nepotrebuješ. Druhým základným pilierom je rešpekt, ak napriek žltej záchodovej doske, vlasom v umývadle a tonám špinavého prádla dokážeš toho druhého rešpektovať, akceptovať jeho názor a hlavne pochopiť, že chce pre Teba len to najlepšie, tak máš už z dvoch tretín vyhraté. No a tretím pilierom je sex. Nahovárať si, že sex nie je vo vzťahu dôležitý si môže asi len niekto kto verí, že Zem nie je guľatá. Netvrdím, že je dôležitá jeho kvantita, ale rozhodne je dôležitá jeho kvalita. Darmo budeš mať po boku super sčítaného intelektuála-ku, keď sa v posteli zmení na drevenú latu, ktorá len čaká na to kedy do nej zabiješ posledný klinec. A ak si nahováraš, že niet krajšej predspánkovej aktivity ako je rozprava o nekonečnosti vesmíru, tak dospej, skôr ako bude neskoro.
S drepmi je to podobné ako so sexom, tiež je prvoradá ich kvalita, ktorá má následne vplyv na kvalitu Tvojho trénovania a tým pádom aj kvalitu Tvojho života. Možno aj preto sme zvolili drepy práve na deň zaľúbených, a možno zámerne drepy technicky najnáročnejšie, overhead. Ale ľahké veci dokáže robiť každý, tak prečo si veci zľahčovať?! Ak teda už nemáš pre svoju lásočku na zajtra zarezervované miesta v najštýlovejšej reštaurácii v meste, tak príď radšej drepovať a večer sa môžeš doma pochváliť, how deep is your s..quat…

[wod]1) 5×3
Overhead Squats
2) 5min EMOM
-5-10 reps of C2B/ Pull Ups[/wod]

Verím, že po zajtrajších tréningoch sa Vám budú tiež trochu triasť nožičky, ale len do tej miery, aby sa Vám večer neroztriasli ešte viac!