Streda, muscle up treba. Ešte skôr ako dôjde k nedorozumeniu, dáme si opäť lingvistické okienko, v ktorom Vás upozorním na to, že slovné spojenie „muscle up“ je myslené ako podstatné meno a nie ako jednoduchá veta s rozkazovacím spôsobom. Takže páni, aj napriek tomu, že sa bavíme o stredajšom workoute, dvíhať nebudete len jeden sval, ale budete sa musieť „zdvíhať“ na kruhoch, úplne celí.

Prichádza totiž prvá po OPENová (viem, že Open ešte stále trvá, ale určite sme sa pochopili) možnosť na vylepšenie Vašich MU. V 20minútovom AMRAPe budete mať na to príležitostí viac než dosť, keďže počas nich budete striedať „len“ päť power snatchov s „len“ tromi „muscle upmi“. Úvodzovky som použil zámerne, keďže opakovaní je síce málo, no kôl sa dá stihnúť veľmi veľa, bez ohľadu na to, či MU vieš alebo nie.

Ak si totiž predstavíme, že žijeme v ideálnom intergalaktickom priestore bez určeného časopriestoru, tak presne v takých podmienkach by bolo možné tento workout zvládnuť ako EMOM, to znamená v každej minúte jedno kolo. No keďže táto predstava je silnejšie sci-fi ako posledná séria Aktov X, môžeme na ňu rýchlo zabudnúť.

Čas si však počas workoutu rozhodne všímajte, a ak sa aj nebudete pokúšať o 20 kôl, udržať jeden a pol až dvojminútové kolá až takým problémom byť nemusí. Uvidíme či sa to potvrdí aj v praxi, alebo začnem namiesto komentov písať aj populárno náučnú sci-fi literatúru?!

[wod]AMRAP 20:
5 Power Snatch (42,5/30)
3 Muscle Ups[/wod]

Workout Amanda je väčšine z Vás dobre známy. Rovnako ako ten náš stredajší wod, spája v sebe ring muscle ups a snatche, hoci v jej prípade sú to squat snatche a je ich podstatne menej, ako čaká Vás v stredu.