Na Scooter si spomínate?! Nemyslím ten Dášin žltý, myslím ten uškriekaný nemecký, ktorý spravil dieru do sveta techna, kedysi dávno. Okrem iných skvostov aj songom, v ktorom riešia koľko stojí ryba. Mal som jedného kamaráta, hokejistu, ktorý toto zoskupenie (zámerne som vynechal slovo „hudobné“, pretože s hudbou to nemá nič spoločné) miloval a veľmi rád si spieval refrény ich piesní. Volal sa Peter a jedinou chybou jeho spevu bolo to, že s angličtinou nebol veľmi kamarát a tak si texty upravoval podľa seba.

V podstate bol živým predchodcom rubriky „Zdeno z Popradu“ jedného nemenovaného rádia. Jeho najobľúbenejším songom bol „Fire“ (čítaj fajr) a v refréne sa spieva „one, two, three fire“ (s výslovnosťou asi nebudete mať problém). Ja dodnes neviem, či ten song nikdy nepočul, alebo to bolo tým, že v hokeji často zhadzoval rukavice a údery do hlavy si vyžiadali svoju daň, no v jeho podaní to znelo úplne inak. Vždy keď sme mu povedali „Peťo, daj Scooter“, Peťo dal ruku k ústam (imitoval mikrofón) a spustil: „onééé, to, tri firéeeeee…onéééé, to, tri firéééééé“.

My sme sa naozaj snažili naučiť ho originálny text, no márne, Peťo si vždy išiel svoje. Rovnako to bolo aj s refrénom songu „Faster, Harder, Scooter…“, z ktorého spravil „fast, háaarder, šúter“. Peťo je v dnešnej dobe vodič kamiónu a verím, že si na cestách spieva tak ako kedysi.

Čo sa Vás týka, v pondelok od Vás budeme tiež vyžadovať aby ste boli „faster“, a išli do workoutu „harder“ ako obvykle. Máme pre Vás nádherný couplet, ktorý v sebe spája moje obľúbené overhead squaty a Vaše obľúbené toes to bary. Opakovaní nie je veľa, preto si tento workout doslova pýta aby ste minimálne drepy zvládli „unbroken“, a toes to bary vo väčšom počte opakovaní v jednej sérii. A ak sa Vám to podarí, tak možno prídete aj na to „how much is the fish?“.

[wod]21-15-9
Overhead squats (52.5/35)
TTB[/wod]

Na to aby ste dokázali v pondelok byť „faster a harder“ budete potrebovať dostatok síl. Avšak nie vždy stačí len fyzická sila, tá vnútorná, mentálna je často omnoho silnejšia.