V utorok by sme si vraj mali uctiť statočných vojakov, ktorí obetovali svoje životy na ochranu našej krajiny a ľudí, ktorí v nej žijú. Ja by som to spravil veľmi rád, ale nepoznám meno žiadneho takého vojaka a okrem toho mám pocit, že v novodobej histórii našej krajiny zahynuli vojaci väčšinou nešťastnou náhodou. Čo samozrejme nezmierňuje fakt, že to bola tragédia.

Určite si však v tento deň spomeniem na vojaka, ktorý je pýchou slovenských ozbrojených síl, keďže nedávno ma upozornil na to, že armádu vraj nemáme. Poznám ho už nejaký ten rok a pokojne ho môžem označiť za inventár CF Proton. Nie preto, že niekedy sa jeho tréningové nasadenie akčnosťou rovná tuli vakom, ktoré sa v gyme povaľujú, ale hlavne preto, že je s nami od samého začiatku.

Lojalita je jeho druhé meno, zmysel pre poriadok tretie, má odtrénovaných viac ako 600 tréningov, no aj napriek tomu je to veľmi skromný človek, ktorého by ste bežne prehliadli, keby tak často nenadával. No nikdy na seba nepotreboval pútať pozornosť tým, že sa napríklad vyzliekal ešte pred rozcvičkou.

Vždy som obdivoval jeho silné drepy a niekedy sme si rozumeli aj bez slov, no nedávno sa mi podarilo jeho drepy minimálne dorovnať a to otriaslo našim priateľstvom. Prerušil so mnou kontakty, nezavolá, nenapíše…a za to len preto, že sa nedokáže zmieriť s tým, že mám väčší…overhead squat. Ja však stále verím, že sa s tým dokáže zmieriť, a že všetko bude také ako predtým, lebo skutočných priateľov má človek len niekoľko.

Vy sa v utorok budete zmierovať s overhead squatmi a hneď dvojnásobne. Najprv sa zmierite s tým, že ich budete musieť zvládnuť po behu a potom s tým, že budú ťažké, a že ich pravdepodobne 10 naraz nezvládneš. No pomaly vraj ďalej zájdeš a ja verím, že Vy zájdete až k tomu poslednému, päťdesiatemu.

[wod]5 Rounds for time of:
200m Run
10 Overhead squats (85/57,5)[/wod]

Pozícia činky voči telu je pri OHS extrémne dôležitá, pretože len tá správna Vám umožní sa z každého drepu postaviť…