Neviem ako Vy, ale ja si spájam rozprávky po väčšine s víkendom, najmä pri spomienke na detstvo, kedy som si sobotné dopoludnie nevedel bez rozprávky, kakaa a rožkov s maslom ani predstaviť. Hoci niekedy som nejednu rozprávku oželel, len aby som mohol zjesť viac rožkov, no to je iný príbeh. Venujme sa radšej tým príjemnejším. Do víkendu je síce ešte ďaleko, ale prečo by sme si nemohli spomenúť na jednu z rozprávok aj v pracovnom týždni a spríjemniť si tak utorkový večer?! Naposledy som sa v rozprávkovom komente venoval vypočítavej Ruženke, dnes to bude o nič menej prefíkaná (čítaj naozaj s dlhým „í“) Zlatovláska. O nej, keď veľmi chceš, nájdeš naozaj veľmi veľa rozprávok, ja mám však v hlave zafixovanú najmä tú, v ktorej je slečna so zlatými vlasmi „uväznená“ vo vysokej veži a čaká na svojho vyvoleného. Ako sa tam dostala?! Teórii je veľa, ale ja sa prikláňam k tomu, že ju tam zavrel jej bohatý „daddy“, ktorý jednoducho nechcel aby prišla o vienok (Vy neskôr narodení, odpusťte mi tento archaizmus, vienok = pannenstvo) skôr ako jeho púčik nedorastie do plnoletej krásy a zároveň si prial zaťka, ktorý bude fyzicky zdatný a dokáže sa k jeho dcére dostať tak, že jednoducho vyšplhá po jej dlhých zlatých vlasoch. Daddy tak trochu riskoval, pretože záujemcov bolo veľa a nie každý bol natoľko zdatný aby sa k nej dostal. Po stovkách márnych pokusov sa predsa len jeden našiel a čakať sa neho rozhodne oplatilo, keďže sa k Zlatovláske vyšplhal bez použitia nôh. Jej otec bol dojatý až k slzám, keď videl ako švárny junák šplhá meter po metri až k oknu na veži. Po tom ako cez okno preliezol a zbadal svoju nastávajúcu, mal v očiach slzy aj mládenec. Nie však od dojatia, ale od hrôzy, pretože všetky tie márne pokusy o šplhanie po vlasoch jeho predchodcov si vyžiadali svoju daň. Na moment aj uvažoval, že z toho okna vyskočí len aby si ju nemusel vziať, no nakoniec sa vnútorne zmieril s tým, že jeho nevesta ma čelo cez celú hlavu a jej vlasy vyrastajú v podstate z jej záhlavia, kam jej ich posunulo každé jedno šklbnutie nemotorných mládencov. Ako svadobný dar jej uštrikoval červenú čiapku, ktorú si Zlatovláska nesmierne obľúbila, no príbeh o (jej) červenej čiapočke si necháme na nabudúce.
Na Zlatovlásku si môžete spomenúť aj v stredu počas tréningu, ktorého prvá časť bude venovaná šplhaniu na lano. Skúsenejší z Vás sa potrápia so šplhaním len za pomoci rúk a tí menej skúsení skúsia zlepšiť techniku klasického šplhu na lano. Priestor dostane naozaj každý a verím že laná nedopadnú ako vlasy zlatovlasej slečny. V druhej časti ostaneme pri gymnastike a v desať minútovom EMOMe, pre zmenu skvalitníte svoje zhyby podhmatom a dipy na boxoch, pretože každý z Vás túži mať silnejšie a odolnejšie ramená.

[wod]1) Spend 10min on Rope Climbs
2) 10 Min EMOM:
5 Chin Ups + 5 Box Dips[/wod]

Pomaly ďalej zájdeš platí aj pri rope climboch, špeciálne pri legless verzii. Tou najzákladnejšou je striktný legless rope climb, kedy sa musíte spoľahnúť naozaj len na silu svojich rúk a ramien.