Nezvyknem sa vŕtať v minulosti, pretože čo sa stalo, sa stalo a už to nikto nezmení, na čo zrejme poukazuje aj všetkým známe porekadlo „neskoro je plakať nad rozliatym kakaom“ (viem, že tam má byť mlieko, ale je sobota, a tá bola vždy spätá s kakaom). Ak nemáš rád kakao, alebo ak nerád nariekaš, tak nerob blbosti, a o šťastný (zároveň však možno nudný) život máš postarané. Sme však ľudia, a ľudia robia chyby, a ten kto je bez chyby (viny) nech prvý hodí kameňom.

Žiadne kamene som si nevšimol, takže môžem pokračovať a premostiť k pointe týkajúcej sa spomínanej minulosti. Vec sa má tak, že v nedeľu je na programe workout, ktorý sa podobá na historicky prvý wod, ktorý sa objavil na stránke crossfit.com. Písal sa rok 2001, na Slovensku nikto o crossfite ani len netušil, ja už vôbec nie, keďže vtedy ma zaujímal len futbal, ženy, vlastne vtedy ešte len dievčatá a nič iné.

Vás ale bude určite zaujímať, že spomínaný workout v sebe spája beh a thrustre, čo znamená, že sa v nedeľu zadýchate a spotíte. A to dokonca päťkrát keďže workout obsahuje päť kôl pozostávajúcich zo 400m behu a 15tich thrustrov. Ak si myslíte, že beh je v tomto workoute na to, aby ste sa spamätali z thrustrov, tak sa mýlite, pretože spamätávať sa budete až po piatom kole! A aby to spamätávanie sa malo ešte väčšie čaro, skúste thrustre v každom kole spraviť bez prestávky.

[wod]5 Rounds for time of:
Run 400 meters
15 Thrusters (42,5/30)[/wod]

Vianoce v apríli, prečo nie?! Thrustre kedykoľvek?! Prečo nie?! Prečo spomínam Vianoce, lebo všetci by ste mali robiť thrustre ako Christmas.