Zajtra spoznáme nových futbalových majstrov sveta, konečne. Vy, ktorí ste ani netušili, že sa majstrovstvá vôbec konajú a teraz máte hlavu v smútku z toho, že ste nevideli ani jeden zápas, nezúfajte, bola to nuda a preto buďme radi, že to zajtra skončí. A je úplne jedno či vyhrajú žabožrúti, alebo przniči od Plitvických jazier.

Ja osobne som veľa zápasov nevidel, no jeden z nich si budem pamätať veľmi dlho, konkrétne zápas medzi Belgickom a Francúzskom. Zápas nenadchol hrou a nepriniesol ani veľa vzrušenia, až do momentu kedy komentátor len tak medzi rečou spomenul, že trhová hodnota hráčov pobehujúcich po ihrisku je 1,8 miliardy eur.

Asi dva dni po tomto zápase vyšla do sveta ďalšia futbalová megaspráva, škaredý Cristiano prestúpil do Juventusu Turín za 100 000 000 eur, pričom jeho ročný plat bude po dobu štyroch rokov „len“ 30 000 000 eur. A teraz mi povedzte, či je toto úplne normálne?! Ja netvrdím, že je zlý futbalista, ale na čo je komu toľko peňazí?! A ako prišli na sumu 100 000 000 eur?!

Tak na porovnanie, v čase mojej najväčšej futbalovej slávy sa o mňa zaujímal konkurenčný klub z vedľajšej dediny a silno chceli aby som k nim prestúpil. Môj materský klub bol však proti, a stanovil si za mňa odstupné vo výške 1000 eur, toľko zarobí Ronaldo za každých dvadsať minút strávených v talianskom klube. Pre dedinu, v ktorej pivo s borovičkou stálo 30 centov to však bola na tú dobu astronomická suma.

Ronaldo by si za ňu však nedokázal kúpiť ani kopačky, no rovnako by podľa mňa nedokázal odohrať ani jeden zápas na Hrochoti, alebo v Dúbravici. Lebo kto nezažil dedinský futbal, nevie čo je futbal. Predstav si, že máš hodnotu 1000 eur, každý víkend na Teba pokrikujú skalní fanúšikovia rôzne vulgarizmy, keď hráš dobre tak tí od súpera, keď hráš zle tak Tí domáci, a Tvoj tréner v podstate stále.

Žiadne vyhrievané trávniky, žiadna teplá voda po zápase, žiadne iontové nápoje a ovocné misy, len studené párky a teplé pivo. V prvom zápase hneď pochopíš, že popri čiare s loptou utekať nemôžeš, lebo dôchodcovia majú dlhé dáždniky, ktoré dokážu veľmi šikovne zaháknuť o golier dresu, ktorý si zdedil po troch generáciách bývalých hráčov. Ale spadnúť nemôžeš, lebo by si bol najväčší simulant na svete, a tak sa mi často stalo, že som za sebou ťahal niekedy aj dvoch dôchodcov a štyri dáždniky, možno aj preto mám teraz dvojnásobne väčšie lýtka ako Paľo.

Hovoriac o simulovaní, v ňom zrejme nemá konkurenciu Neymar, ktorý vo všetkých zápasoch, v ktorých nastúpil preležal na zemi 15 minút, viacmenej bezdôvodne. Vy sa na neho tak trochu v nedeľu zahráte, pretože pri burpees sa tiež budete hádzať o zem, hoci úplne nezavinene a zrejme menej často ako on za jeden zápas. Vykompenzovať si to však môžete pri front squatoch, ktoré by síce mali byť ťažké, ale na zem by Vás rozhodne položiť nemali.

[wod]3 Rounds for time:
7 Front Squats (92,5/ 65)
21 Burpees to Target[/wod]

Neviem koľkí z Vás vedia kto je Eric Cantona, ale jeho reakcie a postrehy z MS stoja rozhodne za to!