V sobotu bude Slovensko žiť voľbami novej hlavy štátu. Keďže pri písaní komentov mám niekoľko zásad a obchádzanie politických tém je jednou z nich, poviem Vám len toľko, že choďte voliť! Splňte si svoju občiansku povinnosť a rozhodnite sa správne, tak aby sme sa za nového prezidenta nemuseli hanbiť alebo kvôli nemu nebodaj emigrovať. Pretože minimálne v prípade zvolenia jedného z troch nemenovaných kandidátov nad tým reálne uvažujem.

Keďže prezident je obrazom krajiny, ktorú zastupuje a tak sa dá veľmi zjednodušene povedať, že aký prezident, taká krajina a ľudia v nej žijúci. Veľmi prenesene to môžem prirovnať k mŕtvym ťahom, ktoré sú súčasťou sobotného tréningu. Lebo aký mŕtvy ťah, také vzpieranie.

Tak ako je prezident prvým mužom v štáte, mŕtvy ťah je prvým pohybom pri každej vzpieračskej disciplíne a keď už deadlift vyzerá na nič, tak aj to ostatné bude na nič. A Vy predsa netrénujete na nič a kvôli ničomu, takže si na tých DL dáte záležať, rovnako ako na striktných zhyboch, ktoré budú rovnako súčasťou sobotného workoutu.

[wod]AMRAP 15:
1-2-3-4-5-…
Deadlift (102.5/70)
Strict Pull Ups[/wod]

Dobrý burger musí mať kvalitné mäso a plátok syra uprostred, dobrý deadlift zase kvalitný „set up“!