Veľký, alebo inak povedané svätý týždeň začal presne dnes a jeho vyvrcholením bude Veľkonočná nedeľa. Kresťania majú pred sebou náročný týždeň, ktorý je pre nich asi taký významný ako pre nás crossfiterov týždeň počas, ktorého sa konajú CF Games.

Rozdiel je len v tom, že kresťania oslavujú smrť potomka svojho boha a my silu, odhodlanie a nesmrteľnosť viacerých polobohov. Kto je na tom lepšie, nech posúdi každý sám a možno zistíte, že patríte k tým šťastlivcom, ktorí budú oslavovať jedno aj druhé.

A aj preto som sa rozhodol, že sa pokúsim tento týždeň hľadať paralely medzi týmito dvomi svetmi. Tou prvom bude zajtrajší tréning, ktorý Vám, veľmi prehnane povedané, spôsobí stigmy a na moment pocítite aké by to bolo, keby Vás niekto ukrižoval.

Postarajú sa o to cleany s kettlebellmi, lebo už ani sami neviete, kedy ste ich robili naposledy a preto Vám zanechajú zrejme na istý čas všetkými farbami maľovanú pamiatku na zápästiach. Presne v miestach, v ktorých mal Jesus svoje prvé klincové piercingy. Že na obrázkoch a vo filmoch má klince v dlaniach? Skús sa pribiť o stenu klincami do dlaní a uvidíme ako dlho ostaneš visieť…

[wod]15 Single arm KB Clean and Push Press @24/16, each arm
9 Strict Ring dips
30 Air Squats
12 Single arm KB Clean and Push Press, each arm
12 Strict Ring dips
30 Air Squats
9 Single arm KB Clean and Push Press, each arm
15 Strict ring dips
30 Air Squats[/wod]

…alebo si daj radšej na cleanoch záležať a počkaj si na ďalšiu, možno menej bolestivú paralelu.