„Márnosť, len márnosť, všetko je len márnosť.“ (Kazl, 2)

Uznávam, že kresťanská téma dva dni po sebe je veľa aj na tých najzarytejších kresťanov, no nejako sa mi žiadalo pondelkového zamyslenia nad tým ako je všetko pominuteľné. Ťažko povedať, čo vo mne vzbudilo tento dojem, ale pokojne to môžem pripísať nedostatku spánku.

Citát o márnosti môže sa prvý dojem vzbudzovať myšlienky o tom, že všetko čo robíme je márne, inými slovami zbytočné, pretože všetko je pominuteľné. Opak je však pravdou, vedomie, že všetko je pominuteľné by nás malo nabádať skôr k tomu aby sme si vedeli svoj život vychutnať intenzívnejšie.

Netreba totiž všetko brať ako samozrejmosť, dnes si čítaš tento koment, zajtra už nemusíš, pretože sa komenty jednoducho minú. Tak ako sa Ti minie obľúbená káva, toaletný papier alebo iné veci bežnej spotreby. Ok, toaletný papier je už asi príliš a naozaj nechcem aby si skákal od radosti po každom jeho použití, ale verím, že vieš ako som to myslel.

Rovnaké je to aj s cvičením, tiež si pokojne môžeš povedať: „načo sa mám trápiť a potiť na tréningoch, keď jedného dňa zomriem?!“ Jedného dňa zomrieme všetci, no ja chcem zomrieť s úsmevom na tvári a s pocitom, že som žil naplno a kvalitne. A Ty?!

Pominuteľné môžu byť pokojne aj squat cleany, lepšie povedané minuteľné, keď Ti náhodou nevyjdu. No a na to aby sa to nestávalo príliš často je potrebné prísť na utorkový tréning, ktorý im celý zasvätíme. Desať pracovných opakovaní plus nejaké tie rozcvičovacie k tomu poslúžia priam kráľovsky.

[wod]10×1
Squat Clean[/wod]

Squat clean, krok za krokom…