Predstavte si, že by ste boli Indiánmi. Indiánmi milujúcimi CrossFit. Aké by boli Vaše indiánske mená?!
„Ten, ktorý neznáša švihadlo“, „tá, ktorá miluje činku“, „ten, ktorý má viac rečí ako opakovaní“, „tá, ktorá sa opustí už pri rozcvičke“, „veľké ego, žiadne činy“, alebo „ten,ktorý je bez trička a nemá, čo ukázať“?!

Možností by bolo nespočetne veľa, a možno raz, keď budem mať viac času, tak každému z Vás nejaké vymyslím, samozrejme seba nevynímajúc. Žiadne z nich však nebude také silné, ako je meno najslávnejšieho náčelníka Apačov.
Nie, nie je to ten, ktorý mal nemecké korene a brázdil chorvátske Plitvické jazerá, tento bol reálnou postavou a práve dnes ubehlo 110 rokov od jeho smrti. Jeho meno je GERONIMO.

Preslávil sa najmä vytrvalým a urputným bojom proti bledým tváram, ktoré chceli vyhnať jeho kmeň z území, ktoré obývali. O česť svojho kmeňa bojoval v niekoľkých indiánskych vojnách a tá posledná skončila práve jeho zajatím. Paradoxom je, že tak veľkého bojovníka nakoniec skolil zápal pľúc, no pre svojich potomkov je dodnes veľkým hrdinom.

Jeho meno sa stalo dokonca synonymom odvahy a ľudia ho majú tendenciu kričať napr. pred zoskokmi z veľkých výšok. Vy síce v nedeľu na tréningu skákať a ani zoskakovať nebudete, no „Geronimo“ si zakričať môžte tak či tak, v treťom kole dvadsiatich situpov a push pressov, sa Vám to môže zísť.

[wod]3 Rounds For Time:
20 Abmat Sit Ups
20 Push Presses (35/25)[/wod]

Ak neradi kričíte, môžte si pokojne aj spievať…