Zázračná modrá pilulka pre mužov oslavuje v týchto dňoch 20te narodeniny, a hoci to znie neuveriteľne, tento fakt ma k voľbe názvu utorkového workoutu neinšpiroval ani trochu. Pravidelní čitatelia totiž vedia, že takýto skvost by som si radšej ušetril na stredu, kedy sa modrá pilulka hodí viac. A okrem toho, keby som chcel zachádzať do jej podstaty, tak by ten názov vyzeral inak a bol by v duchu „go hard, play harder“.

Ja však verím (aj keď možno trochu naivne), že úspech, radosť a aj potešenie sa dajú dosiahnuť aj bez zázračných tabletiek. Aj keď na druhej strane si uvedomujem, že príroda sa kvôli môjmu pozitívnemu mysleniu na hlavu nepostaví, a moju hlavičku už vôbec nie, takže sa jej jedného dňa asi tiež nevyhnem.

Čomu sa však rozhodne vyhýbam, a mali by ste sa aj Vy, sú „zázračné“ tabletky, ktoré Vaše cvičenie posunú na vyšší level. Pretože jediné čo posunú, sú Vaše financie, no nie smerom nahor. Jednoducho na to aby ste zvládli svoj prvý klik, prvú stojku, prvý zhyb, neexistuje „magic pill“. Chce to len odhodlanie, trpezlivosť a veľa odcvičených hodín a opakovaní.

Utorkových 45 striktných, u niekoho dokonca „weighted“, zhybov je ideálnym nástrojom k ich zlepšeniu, bez ohľadu na to, či sa snažíte zlepšiť v striktných, kippingových alebo chest to bar zhyboch. Ich kombinácia s DB hang C&J dokonca prospeje aj Vášmu úchopu, ktorý je pri cvikoch na hrazde, alebo kruhoch extrémne dôležitý. Takže zabudnite na tabletky a príďte radšej cvičiť.

[wod]15-12-9-6-3 reps For Time of:
Dumbbell Hang Clean and Jerks (22,5/15)
Weighted Pull Ups[/wod]

Vo videu je síce len prvá časť pohybu z C&J, ale práve na tú by ste sa mali zamerať aby ste si cleany nepomýlili s bicepsovými zdvihmi, pri jerkoch to dúfam nehrozí.