Veľká streda nie je pre kresťanov ničím výnimočná, v podstate ju vnímajú len ako deň pred záživnejším Veľkým štvrtkom. A tak dnes bolo o čosi ťažšie nájsť paralelu s crossfitovým svetom, resp. s tréningom na stredu.

Pri študovaní faktov z Jesusovho života som však natrafil na zaujímavý fakt, o ktorom ste možno doteraz nepočuli a ani ho zrejme nevideli v žiadnom filmovom spracovaní jeho životnej púte. Nesúvisí síce s Veľkou nocou, ale určite to malo vplyv na kvalitu jeho života a možno aj vďaka tomu sa mu podarilo spáchať nejaký ten zázrak.

Keď mal totiž malý Jeusus osem dní, obrezali ho. Cirkevní otcovia tvrdia, že tento akt prijal na dôkaz toho, že je skutočným človekom a jeho telo nie je zdanlivé. No mne sa zdá, že osemdenné dieťa dokáže len spať, sať a srať a nie niečo niekomu dokazovať. A už vôbec nie takým bolestivým spôsobom, keďže strata čiapočky z hlavičky ho zabolela určite viac ako tŕňová koruna na hlave. Jeho pôvod si však tento akt vyžadoval, pretože ak nemáš kvalitnú obriezku, tak Tvoj judaizmus stojí za nič. #shalomAleichem

A presne tú istú paralelu vidím aj medzi bench pressom a ortodoxnými „posilkármi“. Veď ak nemáš silný bench press, nemáš v gyme čo robiť. My máme síce na bench press odlišný pohľad (chvalabohu), no z času na čas neuškodí ani nám crossfiterom, obzvlášť keď bol minulý rok jednou z CF Games disciplín. Aby to však nebolo len o nafúknutých hrudníkoch, doplníme ho striktnými zhybmi, ktorých nie je nikdy dosť.

[wod]3 Rounds For Maximum reps:
1/2 BW Bench Press
Strict Pull Ups[/wod]

Chuck vraj zajtra nepríde, takže gym je Vám plne k dispozícii…