Poznáte svoj tlak krvi? Určite viete aký by mal byť ideálny, ale o tom svojom možno nemáte ani tušenie. Nie ste jediní, väčšina ľudí svoj tlak nepozná a tak v prípade, že ho majú vysoký, tak o ňom ani len netušia.

Hypertenzia, alebo ak chcete tichý zabijak, sa nemusí prejaviť po dlhé roky, no jej následkom sa zvyšuje námaha srdca a ciev, ktoré časom tvrdnú a strácajú svoju elasticitu. Vysoký krvný tlak môže dokonca poškodiť Vaše obličky a zrak.

Poznáte následky a zistili ste tiež, že Miro Šatan zrejme trpí vysokým tlakom, keďže jeho prezývali tiež tichým zabijakom. A ak aj netrpel, tak po týchto majstrovstvách sa tomu už nevyhne. On narozdiel od Vás bude poznať príčinu, pretože tá je u väčšiny ľudí len v teórii dohadov. Všeobecne sa však za príčiny vysokého tlaku považuje obezita, nadmerné množstvo alkoholu, stres, nedostatok pohybu.

No a v piatok na tento zoznam budeme môcť pridať aj workout, ktorý Vám minimálne na 9 minút zaručene tlak zvýši. Postarajú sa o to „box overs“, ktoré sa od box jumps líšia v tom, že pri box jumpoch na box vyskakujete a pri box overs ten box preskakujete, bez toho aby ste sa ho dotkli nohami, rukami, zubami. Sústreďte sa preto na každý jeden skok, aby pre Vás neskončil workout už v polovici, tak ako majstrovstvá pre slovenských hokejistov.

[wod]9min. AMRAP:
3-6-9-12-…..
Burpee Box Overs
Deadlift (102.5/70)[/wod]

Opatrnosti nie je nikdy dosť, no pozitívne myslenie niekedy dokáže zázraky…