Slovo „back“ má v angličtine viac významov ako má sivá odtieňov. Je to v podstate veľmi univerzálne slovo, ktoré sa dá použiť na milión spôsobov, ale pri jeho prekladaní do slovenčiny by sme mali byť opatrní. Spomeňme si napríklad na Backstreet boys, chlapčenskú kapelu, z ktorej sa niektorým chlapcom podlamovali kolená a dievčatá sa museli ísť po zhliadnutí ich videoklipov vždy prezliecť aby neprechladli. Originálny preklad ich názvu zrejme, teda aspoň z to silno dúfam, má v ľuďoch evokovať to, že je to skupina chlapcov z bočnej uličky, ktorí zrazu vyšli na svetlo sveta a rozhodli sa splniť si svoj „american dream“ o silnej kariére. No keby sme ten názov chceli rozmeniť na drobné a slovíčko „back“ by sme preložili ako „zadok“, tak to naberie úplne iný rozmer a dievčatám by ostali už len oči pre plač, pretože pri spojení slov: „zadok + ulička + chlapci“, už nie je priestor na falošné nádeje milé dámy.
Nádej však rozhodne ešte žije pre Vaše back squaty, ktorým sa budeme venovať práve v nedeľu. V tomto prípade sa veľmi so slovíčkami hrať nebudeme, pretože všetci určite veľmi dobre viete, že back squat je jednoducho zadný drep. Zadný jednak preto, že činka je položená na trapézoch za hlavou a jednak preto, že jedného dňa budú vďaka drepom aj Vaše zadky krajšie a rozhodne silnejšie. Zadný drep je pre väčšinu z Vás Vašim najsilnejším drepom, pretože činku nemusíte kontrolovať až tak dôsledne ako pri drepe prednom, alebo overhead drepe, takže sa pripravte na ťažké váhy, samozrejme len pri zachovaní správnej techniky, tá bude ako vždy prvoradá.

[wod]5×3 Back Squat[/wod]

Pre tých, ktorí ešte neboli v čase najväčšej slávy BsB na svete, je tu krátka video spomienka. „Get down“ sa v podstate hodí aj k drepom, len potom ešte nezabudnite aj na „get up“.