Greg Glassman tvrdí, že L-sit je najlepší cvik na posilnenie stredu tela. Slová Grega by sme asi nemali spochybňovať, keďže všetko v crossfite funguje tak ako tvrdí, no prečo by sme sa nemohli o ich pravdivosti presvedčiť?! V súvislosti s L-sitom zároveň povedal, že dobrý atlét by ho mal dokázať udržať 3 minúty vkuse, áno čítate dobre, 3 minúty! Tento fakt v praxi overovať nebudeme, no s L-sitom sa pravdepodobne vytrápite až až. V každom z piatich kôl ho budete musieť udržať po dobu jednej minúty. To na aké intervaly si to rozdelíš bude len na Tebe, ale skús sa riadiť tým, že menej je niekedy viac, pretože v tomto prípade nebude čas až taký dôležitý. Áno, ženy asi budú namietať, ale určite už aj ony zažili veľké divadlo s malými bábkami, a ak nie, tak ste len nemali šťastie na šikovných „hercov“. Pozor, nie každý „herec“ je naozaj herec.
Druhým cvikom do páru, bude veslovanie. V tomto prípade nás, resp. Vás, už čas zaujímať bude, pretože budete mať 5 možností na to, aby ste čo najrýchlejšie naveslovali 30/20 kalórii a teda tvrdenie, že menej je niekedy viac už upadne do zabudnutia, lebo viac úsilia sa bude rovnať menej času strávenom veslovaním. Priaznivci veslovania si dozaista prídu na svoje, otázne je, či sa im bude tak dobre veslovať aj po minúte v L-site?! Uvidíme(sa) zajtra!

[wod]5 Rounds of:
Acumulate 60 Seconds of L-Sit
Then 30/20 Cal Row For Time[/wod]

Význam naozaj „bulletproof“ stredu tela asi netreba zdôrazňovať, dôležitý je najmä pri gymnastike, no rovnako aj pri vzpieraní. A keď ním disponuješ, tak si môžeš dovoliť robiť videá ako Adrian (Bozman, to je ten z USA, nie zo SnV).