Narodil som sa v Banskej Bystrici a nehanbím sa za to. A to aj napriek tomu, že v poslednej dobe sa moje rodné mesto spomína len v súvislosti s logopedickým pacientom Magianom. Bystrica však chvalabohu nie len o ňom a verím, že pri počutí jej mena si ľudia v prvom rade spomenú na jej krásy a dominanty, ktoré ju preslávili.

Jednou s nich je aj vrch Urpín, pod ktorým Bystrica vyrástla, a z ktorého vrcholu sa nad ňou štíti legendárna hvezdáreň. Vedie k nej veľmi pekná lesná cesta a v školských časoch to bol častý cieľ našich braneckých výletov. Ak sa však Bystričanov spýtate, či z tej hvezdárne niekedy videli nejaké hviezdy, ostanete zrejme odpoveďou zaskočení, pretože na hviezdy sa chodilo pozerať z úplne iného kopca. Aspoň tak tomu bolo za mojich mladých čias.

Ten kopec sa volá Suchý vrch a je z neho pravdepodobne najkrajší výhľad na mesto. Jeho ďalšou devízou bolo, že bol dostupný autom a preto počas piatkových a sobotných večerov patril medzi veľmi obľúbené destinácie mladých nadšencov „astrológie“. Hviezdy síce videl len ten kto mal hlavu von oknom, ale to nikomu neprekážalo, pretože každý tam tú svoju hviezdu našiel a je možné, že niekoľko hviezd sa na tomto kopci zrodilo, hoci aj neplánovane.

Tak ako sa neplánovane stali striktné HSPU hviezdou tohtoročného Openu, keďže ich zaradenie do jedného z workoutov spôsobilo najhorlivejšie diskusie. Ak ste si mysleli, že boli len kométou, ktorá náhodne vyletela nahor a rovnako rýchlo zhasla, tak ste na omyle, pretože sa s nimi po niekoľkých dňoch stretnete opäť. Budete na ne pripravenejší ako ste boli pred pár dňami a opustíte kvôli nim svoje bezpečné plytčiny?! Alebo sa im radšej vyhnete, pretože sa bojíte, že pri nich zhasnete ako spomínaná kométa?!

[wod]3 Rounds For Time:
100 Double Unders
20 Hang Power Clean (35/25)
10 Strict HSPUs[/wod]

Pre tých, ktorým nedošlo premostenie k plytčinám…stritkné HSPU vraj nie sú jedinou hviezdou, ktorá sa tento rok zrodila…