V stredu si pripomenieme ďalšieho z cínových vojačikov, ktorý naivne veril, že dokáže zmeniť svet a bude o tom rozprávať svojim vnúčatám, no rozprávajú o ňom druhí a v minulom čase. Pochopiť americký patriotizmus je naozaj veľmi ťažké, najmä keď v našich končinách má priemerný dyslektik so základnou vojenskou službou viac výložiek ako vojnoví veteráni a vesmírny pastier prepelíc si užíva doživotnú rentu.

Oni, resp. podstatná väčšina z nich, však naozaj veria, že narukovaním do armády a následným odvelením do jednej z vojnou zmietaných zón, sa z nich stanú hrdinovia, ktorých bude celý národ nosiť na rukách, a ženy im budú ležať pri nohách. Realita je však často taká, že pri nohách im ležia len ženy, ktorým za to zaplatia, alebo ktoré zastrelia, a na rukách ich nosia rodinní príslušníci, pretože v boji za mier prišli o nohu, alebo inú časť tela, v tom lepšom prípade.

V tom horšom, prídu o život, tak ako vojak, ktorého pamiatke je venovaný stredajší workout. Strata ľudského života je vždy tragédiou, no v prípade vojakov sa s tým musí rátať, tak ako rátate s „happy endom“ po thajskej masáži. Za ten si síce môžete priplatiť, ale tiež nemusí prísť vždy, tak ako sa nie každý vojak vráti zo svojej „mierovej“ misie.

Výložky zajtra do gymu nosiť nemusíte (ani Ty Arpád), doneste si však veľa energie a odhodlania, pretože ich budete potrebovať. Workout nie je zložený z technicky náročných cvikov, ale počtom opakovaní Vám dá určite zabrať.

[wod]5 Rounds for time of:
30 KB Swings (32/24)
30 Burpees
30 Abmat sit-ups[/wod]