Kým včera som sa s nájdením prieniku medzi kresťanským a crossfitovým svetom natrápil viac ako by možno bolo vhodné (snáď to aspoň stálo za to), tak Zelený štvrtok mi túto neľahkú úlohu dosť uľahčil.

V tento deň totiž toho Jesus zažil požehnane. Najprv veľkňazi naplánovali jeho vraždu, teda smrť, keďže nebol novinár, potom Judáš naplánoval jeho zradu, Jesus zorganizoval svoju „say GODbye“ večeru, pomodlil sa v miestnej botanickej záhrade, a to najpodstatnejšie na záver, poumýval nohy svojim apoštolom.

Tento silný intímny moment sa postaral o to, že Zelený štvrtok neoslavujú len kresťania, ale aj footfetišisti, pretože sa zrodila ich hviezda. Jusus bol skrátka gurmán, o tom niet pochýb a niet divu, že tento sviatok si určite dosýta užijú aj jeho služobníci kňazi, ktorí v tento deň obnažujú oltáre pri zhasnutom svetle, aby neskôr mohli obnažiť nôžky svojich ovečiek a poriadne ich poumývať a poutierať do sucha, inými slovami vycleanovať.

A keďže Vy nie ste horší ako kňazi (neviem sa rozhodnúť, či je to kompliment, alebo áno), tak si tiež cleanovanie na tento deň zaslúžite. Dokonca cleanovanie na maximum, no či sa dostaví aj happy end v podobe nového 1RM je nateraz otázne, ale gurmáni Jesusovi podobní si to určite vynahradia…lebo čistota je predsa pol života!

[wod]TBT 26.1.2018:
1RM Power Clean[/wod]

Takto si predstavujeme naše štvrtkové „čistenie“…