Ty ešte nemáš doma medailu zo Spartan race, Tvrďáka, alebo inej groupen akcie podobného charakteru?! Dokážeš sa na seba ešte vôbec pozrieť do zrkadla?! Že úplne bez problémov?! Tak vitaj v klube, sme minimálne dvaja.

Skôr ako ma fanúšikovia tohto druhu pretekov ukameňujú, chcem na svoju obranu povedať, že mne tieto preteky absolútne nevadia. Vadia mi len ľudia, ktorí sa ich zúčastňujú bez akejkoľvek snahy, tzv. pózeri, ktorí si umažú tričko kúskom blata, odfotia sa, dajú hashtag #arooo pod fotku. Potom už len čakajú na stovky likeov a komentov typu „waaaav, Ty si to dal/a“, „máš môj obdiv, toto by som ja nikdy nezvládol…“, a podobné bullshity. A nikoho nezaujíma, že 5km trať odkráčali za „obdivuhodné“ tri hodiny.

Ja ako bývalý skaut to vnímam naozaj citlivo, lebo takého preteky sme absolvovali vrámci každého skautského tábora. Nešlo v nich však o tričko, alebo pseudo medailu, išlo v nich o česť, a v mojom prípade aj o to neskončiť posledný. Volali sme to opičia dráha, mali sme prekážky, mali sme blato, dokonca sme mali aj kravské lajná, no hlavne sme mali odhodlanie. Ja obzvlášť, pretože som pravidelne končil posledný.

Na mojom poslednom tábore sa to však zlomilo, pretože som dva týždne poctivo trénoval. Nevynechal som ani jednu rannú rozcvičku, chodil som vždy ochotne na drevo, s vervou som ho následne štiepal, jednoducho robil som všetko aby som bol pripravený na nástrahy opičej dráhy. A prinieslo to svoje ovocie.

Na štart som sa postavil ako posledný, aby som mal prehľad o časoch, resp. o tom najpomalšom, vedel som, že ho dokážem prekonať. Štart som mal naozaj silný, zdolával som prekážku za prekážkou, šplhal som, podliezal som, prehadzoval som pne, strieľal z luku, na všetko som bol pripravený. Teda takmer na všetko…

Cieľová rovinka bola v podstate slalomom pomedzi kravské lajná, ktorým sa mi darilo vyhýbať aj napriek nie práve najohybnejšiemu telu, no tesne pred jej koncom som si nevšimol krtinec. Jasné, že som oň zakopol a zosypal sa na zem ako domček z karát, priamo do najväčšieho lajna, ktoré muselo vyjsť z najgigantickejšej kravy na svete. Na moje šťastie bol ten beh dole svahom, takže som sa po tých lajnách, aj vďaka mojej oblej postave, skĺzol rovno do cieľa. To, že som bol celý od hovien a páchol ako piaty kravský žalúdok mi vôbec nevadilo, pretože som nebol posledný, konečne!

Beh bude kľúčový aj v piatkovom workoute, konkrétne to bude sedem 200m šprintov, pri ktorých budete mať len jednu prekážku v podobe piatich power snatchov. Na prvý pohľad jednoduché, no je možné, že aj počas tohto WODu sa objavia nejaké tie „krtince“, ktoré verím, že zvládnete bez zbytočných zakopnutí.

[wod]7 Rounds for time:
5 Power snatch (61/42.5)
200m Sprint[/wod]

Stručné, výstižné a ešte sa na to aj dobre pozerá. V podobnom duchu by sa mali niesť aj Vaše piatkové snatche.