Či sa nám to páči alebo nie, internetový slang zasiahol naše životy silnejšie ako päste Mike Tysona jeho súperov. Pomaly ale isto sa v našej bežnej komunikácii udomácňujú výrazy ako LOL, FYI, OK, KO, NP a mnoho ďalších.

Netvrdím, že netreba ísť s dobou a obohacovať svoju slovnú zásobu, len som si nie celkom istý, či to má byť o výrazy, ktoré sa často ani nedajú vysloviť. Okrem toho pri niektorých si musíš dávať veľký pozor na to ako a kedy ich použiť. A tiež by si si mal byť istý, či im rozumie aj druhá strana.

Lebo také „IANAL“ si nemusí Tvoj komunikačný partner vysvetliť tak ako by si mal, a v konečnom dôsledku sa môžeš dočkať nepríjemného prekvapenia aj Ty sám, stačí chvíľka nepozornosti. Potom už nebudeš tvrdiť len „I Am Not A Lawyer“ ale aj „I Am Not An Anal Lover“.

Do problémov sa môžeš dostať aj pri nevinnej zámene písmen, napríklad keď v komunikácii s Tvojim šéfom z „FTW“ (for the win), spravíš „WTF“ (what the fuck), alebo zo „SUS“ (see you soon) spravíš „SUX“ (sucks).

Menej opatrný však môžeš byť pri skratkách utorkového workoutu, keďže tým všetci rozumiete úplne bez problémov. HSPU nemôže byť predsa nič iné ako „Hand Stand Pull Ups“, SDHP sú všetkým známe „Sumo Double High Push“, no a do tretice chronicky známe „Deadlift unders“, a.k.a. DU…

[wod]21-15-9
HSPU
SDHP (45/35)
60 DU after each round[/wod]

T-Rex vyhynul, možno aj preto, že nevedel spraviť HSPU, nebuď ako T-Rex a príď zajtra na tréning…