Stará ľudová múdrosť hovorí, že „čo nejde silou, ide vraj ešte väčšou…silou“. Netvrdím, že v istých momentoch to neplatí, no nie vždy sa dá na to spoľahnúť. Obzvlášť, keď je sila dosť relatívnym pojmom. Samozrejme v situáciách kedy je potrebné niečo rozbiť, alebo zničiť je sila potrebná. Tiež s ňou však treba zaobchádzať opatrne, pretože stačí chvíľka nepozornosti a úraz je na svete.

V utorok však nič ničiť nebudete, a preto Vám len sila stačiť nebude, áno toto je ten moment kedy by ste mali zabudnúť na muscle cleany. Po minulotýždňových overhead drepoch si tentokrát posvietime na techniku power cleanov. V piatich sériách ich bude vždy päť a každý jeden bude z hangu. Pre začiatočníkov radšej upresním výraz „z hangu“, znamená to, že činkou nesmiete pred každým opakovaním zísť nižšie ako sú Vaše kolená, takže na to, že budete visieť na hrazde a cleanovať môžte zabudnúť tiež.

[wod]5×5 Hang Power Cleans[/wod]

Keby ste sa náhodou pýtali prečo clenaujete z hangu, tak je to jednak kvôli zlepšeniu sa v power cleane, a jednak v zlepšení sa napríklad vo workoute D.T., ktorého sú cleany súčasťou.