Meno Jaromír nie je v našich končinách veľmi rozšírené. Populárnejšie je rozhodne u našich západných „bratov“ Čechov, a to najmä vďaka najznámejšiemu Jaromírovi na svete, Jágrovi. Táto legenda svetového hokeja sa do dejín tohto športu zapísala a ešte stále zapisuje veľkými písmenami.

Priznávam sa, že ako veľký fanúšik hokeja som Jágra nikdy nemal rád, obzvlášť v zápasoch, ktorých hral proti slovenskému tímu. Ja som ho prial neznášal a vždy som tvrdil, že ten chlap má viac šťastia ako hokejového umenia. Toto presvedčenie vo mne pretrvalo až do momentu, kedy som ho ako 42 ročného videl hrať naživo v drese Floridy Panthers.

O rýchlosti sa už v jeho veku veľmi nedalo hovoriť, no vždy keď bol na ľade, bol neprehliadnuteľný. Spôsob akým čítal hru, ako dokázal byť vždy na správnom mieste a kontrolovať puk mu mohli závidieť aj podstatne mladší spoluhráči a protihráči. Vtedy som pochopil, že šťastie nemá s jeho umením nič spoločné. Ten chlap si to všetko jednoducho oddrel poctivými tréningami a všetko jeho „umenie“ nadobudol vďaka nim a vďaka bohatej hernej praxi.

A prečo v komente o crossfite spomínam Jaromíra?! Pretože rovnako aj v CF si musíte všetko, čo sa chcete naučiť a byť v tom dobrí jednoducho oddrieť. Niekoľkonásobne to platí o cvikoch utorkového workoutu, ktorými sú muscle ups a drepy na jednej nohe.

[wod]7-6-5-4-3-2-1 reps for time of:
Strict muscle-ups
Pistols right leg
Pistols left leg[/wod]

Všetko to „navyše“ Ti skráti cestu k úspechu, nie každý je však ochotný robiť „to navyše“ pravidelne…