„Už len“ dva mesiace a dočkáme sa najkrajšieho obdobia v roku, leta. Je mi jedno, či máš leto rád alebo nie, ja by som uvítal keby bolo celý rok. Keďže však nie všetko môže byť podľa mojich predstáv, leto máme len raz za rok, a na jeho príchod sa treba pripraviť.

Na to aby si si leto dostatočne užil, potrebuješ rozhodne kvalitné plavky, alebo aspoň aby ich mali ľudia, s ktorými budeš valcovať kúpaliská. Ženy to majú v tomto prípade o niečo jednoduchšie, vďaka push up technológii už nemusia chodiť po štyroch aby ich dekolt držal tak ako by mal, resp. ako by chceli. Obávať sa nemusia ani o svoje pozadia, keďže push up efekt sa už vraj „montuje“ aj do spodných dielov plaviek.

My muži to máme ťažšie, keďže väčšina z nás nosí len ten spodný diel, a na kúpaliskách je ako naschvál vždy studená voda, push up efekt je preto viac než žiadúci. Za mojich mladých čias sme sa to snažili vyriešiť zrolovanou ponožkou. Nápad to bol parádny a pred zrkadlom som vyzeral lepšie ako David Backham v reklame na boxerky.

Po kúpalisku sme sa s chalanmi nosili ako pávy, až kým sme s našimi ponožkovými rozkrokmi nevyšli prvýkrát z bazéna. Tak trochu sme podcenili schopnosť ponožiek absorbovať vodu, a zrazu mal každý z nás rozkrok o 20 cm nižšie. Čo by možno nebolo na škodu, keby si tie ponožky udržali pôvodný tvar, ale povedzme, že rozdiel bol asi taký ako keď porovnáte suchý rožok s rožkom namočeným v mlieku, takže kaša blato. Zmierili sme sa preto s dvojcentimetrovou studenou vodou.

Minuloročné leto si zajtra pripomenieme prostredníctvom workoutu, v ktorom push up efekt bude zohrávať kľúčovú úlohu. Ponožky si prosím nikam, okrem nôh, nepchajte, pretože o push up efekt na Vašich hrudiach sa postarajú kliky a o ten na zadkoch beh. Ak si v Protone dlhšie ako rok, tak si tento workout určite vyhľadaj vo svojom tréningovom denníku, aby si si svoje push ups vedel/a porovnať.

[wod]TBT 25.6.2017
For Time:
800m Run
40 Push Ups
400m Run
20 Push Ups
200m Run
10 Push Ups[/wod]

Od plávania Vás ešte ušetríme, ale behať…behať budete dosť často, priatelia. Are you ready?!