Rok ubehol ani neviem ako, no na základe výsledkov z mojej súvahy to bolo dobrý rok. Samozrejme boli slabšie chvíle, ale aj tie patria k životu. Začiatok toho nového je vždy doprevádzaný predsavzatiami a prianiami, ktoré ledva prežijú do konca januára. Je to ale vo väčšej miere len preto, že ľudia si dávajú nereálne ciele, ktoré nie sú schopní dosiahnuť, či už kvôli svojim obmedzeným možnostiam, alebo svojej obmedzenej inteligencii.

Nechcem Vám ale dávať patent na to ako a aké ciele si do nového roka máte nastaviť, a tiež Vám nechcem priať hory doly, pretože jediné čo Vám naozaj prajem je aby ste boli zdraví. Byť zdravý je totiž dar, ktorý si neuvedomujeme, alebo dokonca nevážime až kým nás, alebo niekoho z nášho okolia neskolí zákerná choroba.

Až vtedy si žiaľ uvedomíme aké skvelé je byť zdravý, aké skvelé je neriešiť či sa dožijem ďalšieho leta a čo bude s mojimi deťmi ak sa mi to náhodou nepodarí. Možno preháňam, poviete si, ale žiaľ zákernosť niektorých chorôb spočíva práve v tom, že udrú práve vtedy, keď to nikto z nás nečaká.

Prajem Vám aby ste rok 2019 prežili hlavne v zdraví, a som presvedčený o tom, že sa o to môžete pričiniť aj tým, že kvalitu svojho zdravia budete aj naďalej zlepšovať pravidelným trénovaním/pohybom. Preto v tom rozhodne neprestávajte, a je úplne jedno či to bude v Protone, alebo kdekoľvek inde. Vážte si to, že sa môžte hýbať, že sa nemusíte kvôli chorobe obmedzovať a hlavne si tie choroby v sebe nepestujte zbytočnosťami akými sú cigarety, alkohol a iné návykové látky.

Jedinou Vašou povolenou drogou sú tréningy, a keďže ste mali deň voľna ten prvý v roku 2019 bude chutiť určite všetkým, a to aj napriek tomu, že v ňom spravíte 100 klikov v stojke, 100 drepov, odveslujete 1 kilometer a odbikeujete takmer 3km.

[wod]For time:
Buy In: 1000m Row
Then, 10 Rounds of the couplet:
10 HSPU
10 Air Squats
Buy Out: 2500m Air Bike[/wod]

Aj malé detaily dokážu zmeniť veľké veci, a veslovanie nie je výnimkou…