November nie je len mesiacom tekvíc, masiek a spomienok na mŕtvych. Pre detiská je to posledný mesiac pred mesiacom, v ktorom sú z ich pohľadu najkrajšie sviatky roka, Vianoce. Takže tie šikovnejšie a prefíkanejšie už teraz chystajú svoj list Ježiškovi, Mikulášovi, Santovi, inými slovami rodičom, aby sa tak uistili, že stihnú všetky ich skromné priania zaobstarať. Potom je tu ešte jedna skupina ľudí, mužov, pre ktorých má november „charitatívny“ charakter a snažia sa bojovať proti rakovine prostaty. Na tom samozrejme nie nič zlé, práve naopak, každú takúto snahu treba pochváliť, no spôsob aký si na tento boj zvolili mi príde trochu smiešny (aj keď asi to nie je to pravé slovo, ktoré by vystihovalo to, čo chcem povedať). Veď uznajte sami, bojovať proti zákernej chorobe tým, že si nad ústami nechám narásť fúziky (moustache), do ktorých sa po dvoch týždňoch nasťahuje celá hmyzia zoo, a ktoré mi budú padať do úst pri každom jednom akte požívania potravy mi nepríde ani estetické a ani hygienické. Myslím, že to rovnakým spôsobom vnímajú aj partnerky týchto pánov, ktoré vlastne mesiac nemusia jesť, pretože ich drahí sa s nimi podelia o zbytky svojej stravy pri každom jednom bozku. Apropo, keď už sme pri ženách, predstavme si situáciu, že by sa ony rozhodli bojovať rovnakým spôsobom proti rakovine krčka maternice. Všetci dobre vieme, že na tvári by si podstatná väčšina z nich nemohla nechať moustache narásť, takže by pravdepodobne zvolili časť tela, ktorá je úzko spätá so spomínaným útvarom. Ženám by to asi nespôsobovalo podobné problémy ako mužom, ale páni, ruku na srdce, asi by sa Vám nechcelo pred každým aktom lásky namiesto predohry odriekavať „sezam otvor sa“, alebo iné zaklínadlá?! Tak prečo by to mali odriekavať ony, za každým keď Vás budú chcieť pobozkať?! Veď existuje xy iných, a hlavne účinnejších spôsobov, ktorými sa dá bojovať proti problémom a chorobám tohto sveta.
Takým menším bojom bude pre Vás zrejme aj štvrtkový tréning, samozrejme, že v úplne inom kontexte, ale potreboval som nejakým spôsobom odpútať Vašu pozornosť od faktu, že každý z Vás budem musieť odveslovať 5 000 metrov. Ak Ti to pripadá ako neuveriteľne veľa, premeň si to na kilometre a dostaneš sa len na číslo 5, to znie určite príjemnejšie, však?! 5 km ste veslovali naposledy v januári, preto nastal vhodný čas na to zistiť ako ste sa za ten čas vo veslovaní zlepšili, či už technicky alebo kondične. Tí z Vás, ktorý si ešte pamätáte na svoj januárový výkon si určite pamätáte aj to, že k úspešnému zvládnutiu tejto vzdialenosti je potrebné zvoliť rozumné tempo, ktoré dokážeš udržať takmer celý čas pobytu na vesle. Ak to preženieš hneď na začiatku, k piatim kilometrom sa zrejme nedovesluješ…

[wod]TBT 18.1.2017
1) 5000m Row For Time
2) For Quality Work Rotate:
10 Strict Handstand Push Ups
20 sec L-Sit Hold
10 Dips
1min Hamstring Stretch on both legs
1 min Frog Stretch[/wod]

Britský olympijský tím tiež trénuje na veslárskych trenažéroch a ich pocity po jednom z predolympijských testov, budú zrejme do veľkej miery podobné tým Vašim, po odveslovaní piatich kilometrov.